Суспільство

У 2022 році лікарі отримуватиму зарплату від 20 тисяч гривень – Ляшко

. 1365

У бюджеті на 2022 рік передбачено, що базовий рівень заробітної плати у лікарів буде 20 тисяч гривень, у середніх медичних працівників 13,5 тисячі, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 

likarka

Верховна Рада України прийняла проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», підготовлений Кабінетом Міністрів України.

У бюджеті на 2022 рік передбачено кошти для встановлення базового рівня заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень – для середніх медичних працівників.

Як повідомили в МОЗ, у порівнянні з 2021 роком оплата пакетів медичних послуг за програмою медичних гарантій збільшена на 33,8 млрд грн.

Вперше за роки незалежності у бюджеті, а не на словах, врахована ринкова заробітна плата медичним працівникам, як того вимагає указ Президента України Володимира Зеленського. Так, базовий рівень заробітної плати в 2022 році у лікарів буде 20 тисяч гривень, у середніх медичних працівників – 13,5 тисячі, – каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – У бюджеті передбачено збільшення коштів для програми медичних гарантій, закупівлі нового обладнання як для лікарень, так і для лабораторій, реконструкції 48 багатопрофільних клінічних лікарень, розвитку біокластеру, проведення трансплантацій, на вакцину від COVID-19 та інше”.

Також у бюджеті передбачено низку видатків на охорону здоров’я в Україні, зокрема, виплати працівникам закладів охорони здоров’я у зв’язку з переїздом на нове місце роботи, перекваліфікацією під час формування спроможної мережі госпітальних округів – 100 млн грн.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама