Суспільство

Депутати затвердили обласну програму розвитку туризму Кіровоградщини до 2027 року

. 1031

Сьогодні, 3 грудня, після перерви, взятої 30 листопада, депутати облради повернулися до питання затвердження обласної програми розвитку туризму у Кіровоградській області на 2022-2027 роки. На попередньому засіданні депутати за нього не проголосували. Натомість сьогодні все-таки проголосували.  

Сьогодні голосування вже обійшлося без обговорення програми.

– Упровадження програми дасть можливість створити умови для виведення Кіровоградщини на всеукраїнський рівень надання туристичних послуг та досягти високої економічної ефективності у розвитку туризму, – йдеться в документі. – Туристична галузь є стратегічним вектором розвитку області, яка має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та іноземного туризму.

Від реалізації програми очікують такі результати:

1) покращення туристичного іміджу Кіровоградщини як регіону сучасної індустрії гостинності та відпочинку Центральної України;

2) підвищення рівня розвиненості туристичної інфраструктури, обслуговування туристів, якості надання туристичних послуг, конкурентоспроможності регіонального туристичного продукту;

3) забезпечення щорічного зростання показників:

  • туристичних відвідувань в область на 10%;
  • чисельності іноземного туризму на 3-5%;
  • обсягів надходжень від туристичної галузі на 10%;
  • суми туристичного збору на 20%;

4)  збільшення кількості об’єктів туризму (розміщення, оздоровлення, відпочинку, розваг) на 10%.

Планують ці шість років розвивати напрямок туристично-інформаційної інфраструктури та індустрії гостинності області, зокрема такі об’єкти: музей-заповідник  «Хутір Надіія», музейно-природний
заповідник  «Тобілевичі», меморіальний музей М. Л. Кропивницького, музей історії українського хореографічного мистецтва, музей мистецтв обласної ради, історико-меморіальний заповідник «Чорний ворон», обласну філармонію, обласний український музично-драматичний  театр імені Кропивницького, обласні бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка та для юнацтва ім. Є.Маланюка, Кіровоградський академічний обласний театр ляльок.

У програмі також передбачено: маркування туристичних маршрутів, розробка та
встановлення двомовних  дорожніх вказівників, створення відпочинкових і сервісних зон на об’єктах історико-культурних пам’яток, ремонт під’їзних шляхів до головних туристичних об’єктів області, підтримка розвитку сільського зеленого та агротуризму, популяризації напрямків екстремального та активного туризму, розробка і виготовлення віртуальних 3D-екскурсій, туристичні заходи, промотури, розробка туристичних додатків для смартфонів, розробка туристичного брендубуку регіону.

Загальний обсяг фінансування програми складає 247 284,0 тис. грн, у тому числі коштів обласного бюджету – 63 786,5 тис. грн та 3430, 0 тис. грн – місцевих бюджетів.  У 2022 році з обласного бюджету на реалізацію програми запланували 14 955,5 тис. грн.

Загалом за період дії програми очікують збільшення туристичних відвідувань в область до 1 080 000 людей.

Нагадаємо, як планують почати брендування Кіровоградщини.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама