Суспільство

Колишній командир 3-го полку став бригадним генералом

 Автор: Валерій Лебідь. 16069

Полковник Олександр Трепак, який очолював 3-й окремий полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго з 2016 по 2020 рік отримав звання бригадного генерала.

trepak2

Інформація про це з’явилась на офіційному сайті Президента України (№621/2021 від 6.12.21р.). Відповідно до тексту указу, нині Трепак Олександр Сергійович - заступник командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Нагадаємо, Олександр Трепак проходив службу в лавах 3-го окремого полку спецпризначення, що базується у місті Кропивницькому, з 2008 року. З перших днів війни на сході країни очолював загін 3-го ОП СпП, керував обороною арсеналу в Парасковіївці - неподалік Артемівська(нині Бахмут) та Донецького летовища( з 27 серпня по 3 жовтня 2014 р). Отримав два поранення.

6 жовтня та 19 липня 2014 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України був нагороджений орденами Богдана Хмельницького II та ІІІ ступенів відповідно. За самовіддане служіння Українському народові 12 лютого 2015 року полковнику Трепаку присвоєне звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Олександр Трепак відомий широкому загалу з позивним «Редут». Він став прототипом героя фільму Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги», присвяченого обороні аеропорту Донецьк, що вийшов в прокат 6 грудня 2017 року.

Довідка:
З 1 жовтня 2020 року набав чинності Закон України № 2247 про зміну військових звань. За аналогією з радянською армією, нині звання вищого офіцерського складу ЗСУ виглядають таким чином:

  • генерал-майор (контр-адмірал) – бригадний генерал (комодор)
  • генерал-лейтенант (віце-адмірал) – генерал-майор (контр-адмірал)
  • генерал-полковник (адмірал) – генерал-лейтенант (віце-адмірал)
  • генерал армії України – генерал (адмірал).

Відповідні зміни відбулись задля приведення структури військових звань в українській армії у відповідність до стандартів НАТО. Також ці зміни є необхідною умовою для переходу ЗСУ на американську систему грошового забезпечення військовослужбовців.

 

Поширюйте

Коментуйте