Суспільство

Кіровоградщина ухвалила програму розвитку української мови: що у ній?

. 1513

Кіровоградська область четвертою в Україні створила Програму розвитку та функціонування української мови в регіоні на 2022-2027 роки.

 

unnamed copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Таке рішення сьогодні, 23 грудня, прийняли депутати обласної ради.

Програма передбачає комплекс заходів, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови.

Перед голосуванням виступив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який зазначив, що кошти, передбачені у програмі будуть спрямовані на сфери книговидання, книгорозповсюдження, а також відзначення річниць українськиї митців, пов'язаних з областю. Наприклад, Юрія Яновського.

Також серед завдань – просвітницька робота з бізнесом про використання державної мови, партріотичне виховання та все для "лагідної українізації".

Кремінь також нагадав, що у 2022 році газети обов'язково мають виходити українською мовою, а сайти мають мати українську версію.

За програмою область у тому числі скерує мільйон гривень на поповнення бібліотечних фондів україномовною літературою.

Також кошти використають на проведення обласної літературної премії імені Маланюка, конкурсів, книжкових фестивалів і ярмарків, підтримку громадських спілок, діяльність яких спрямована на видання української літератури.

Загалом на реалізацію програми у наступному році депутати передбачили 1 мільйон 314 тисяч гривень з обласного та 550 тисяч гривень із місцевих бюджетів.

Нагадаємо, сьогодні депутати облради проголосували за обласний бюджет на 2022 рік.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама