Суспільство

Протягом 2022 року жінки мають стати на військовий облік: які документи потрібні

 Автор: Валерія Жовтун. 9283

До кінця 2022 року мають стати на військовий облік жінки, які підпадають під перелік спеціальностей та професій згідно з наказом № 313 Міноборони від 11 жовтня 2021 року.

vijskova

Про це стало відомо сьогодні під час брифінгу командування Сухопутних військ з роз`яснення положень наказу про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку. Під час брифінгу зауважили, це не призов на військову службу, а постання на військовий облік.

Протягом 2022 року «жоден керівник підприємств, організацій і жінки, які мають стати на військовий облік не будуть притягуватися до жодної відповідальності».

На облік військовозобов'язаних братимуть жінок віком від 18 до 60 років, які мають відповідну спеціальність та придатні для проходження військової служби за станом здоров'я.

Алгоритм з постановки на військовий облік жінок нічим не відрізняється від постановки на облік військовозобов’язаних чоловік.

Загалом роботу з постановки жінок на військовий облік планують завершити до кінця наступного року. Кількість таких жінок не називають, адже лише після їх постання на облік і буде відома кількість. Нині напрацюють роботу і паралельно по ходу впровадження проаналізують чи справлятимуться територіальні центри комплектування на місцях (колишні військкомати). І можливо термін постання на військовий облік жінок продовжать.

Жінки з переліку спеціальностей та професій мають написати заяву і з оригіналами й копіями таких документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дітей (якщо  є), про закінчення навчального закладу, та довідку з місця роботи за якою професією наразі працює, та ковід-сертифікатом мають звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації. Там і визначатимуть чи підлягає жінка під постання на військовий облік. Якщо підлягає, то її направлять на проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації.

Наразі недоступна можливість стати на облік онлайн.

Жінкам радять найперше зателефонувати до районних територіальних центрів комплектування. Їх телефони можна знайти на сторінці Міноборони за посиланням.

Нагадаємо, вчора, 22 грудня, ЗМІ і соцмережі облетіла новина про те, що набув чинності наказ Міноборони від 11.10.2021 № 313, в якому перелік понад сотні спеціальностей та професій, після одержання яких жінки мають стати на військовий облік. У списку адвокатки, бухгалтерки, менеджерки та навіть бібліотекарки.

 

Поширюйте

Коментуйте