Суспільство

Три навчальні заклади Кіровоградщини стали кращими екошколами року

 Автор: Ірина Маслюкова. 3929

Три навчальні заклади Кіровоградщини названі кращими екошколами року. Вони змагалися за лідерство зі школами 24 регіонів України та потрапили до Національного рейтингу з 50 кращих шкіл.

 

adgamka9

Як повідомили в пресцентрі Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World», протягом року учні успішно реалізували екологічні ініціативи, проводили онлайн та офлайн акції, кампанії, мобілізували ресурси та впроваджували систему правильного поводження з відходами, залучали батьків та громади.

У рейтинг потрапили Аджамський ліцей Аджамської сільської ради Кропивницького району, Мар'янопільська філія Новоукраїнського ліцею №8 Новоукраїнської міської ради та КЗ «Верблюзький навчально-виховний комплекс» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад-центр позашкільної освіти Новгородківської селищної ради.

Рейтинг

Для розвитку екокультури та інфраструктури шкіл учасники запроваджували сортування, здавали на перероблення вторинну сировину, збирали та передавали на утилізацію небезпечні відходи: батарейки, люмінесцентні лампи, одноразові маски, робили годівнички, зелені класи, парки, клумби. Облаштовували сортувальні станції, екоцентри, екокуточки відпочинку, велопарковки, літні майданчики для занять, організовували апсайклінг-центри, перероблення пластику, робили соціальне підприємництво для залучення додаткових ресурсів на розвиток екоінфраструктури школи, встановлювали станції вимірювання забруднення повітря, інформаційні стенди, розводили саджанці, висаджували дерева, навіть вирощували картоплю в опалому листі та багато іншого.

Загалом у межах проєкту активізували 29007 учасників до екологічних дій: учнівська молодь, педагогічний колектив, батьки та громада. Разом зібрали та здали на перероблення 123900 кг вторинної сировини: 91151 кг макулатури, 10293 кг пластику, 1285 кг ТетраПаку. До пунктів приймання передали 21171 кг інших відходів: органіку, плівку, скло, жерстяні та алюмінієві банки, металобрухт, пластикові кришечки, відпрацьовані джерела живлення й навіть монетки.

Організатор – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого- натуралістичного центру.  

Нагадаємо, над тим аби Аджамка поступово перейшла на сортування сміття, вже кілька років планомірно працюють місцеві школярі, малими кроками впливаючи на велику громаду.

 

 

Поширюйте

Коментуйте