Суспільство

З 1 січня збільшать пенсію чорнобильцям

. 1693

Пенсіонерам-чорнобильцям з 1 січня 2022 року збільшать пенсію.

pensioner

Про це повідомляє головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Всього по області перерахунок з 1 січня провели 298 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та 279 особам, що одержують пенсії у зв’язку з втратою годувальника. В середньому їхні пенсії збільшились на 1706,40 грн.

Які відбулися зміни?

Якщо раніше право на обчислення пенсії, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, мали військовозобов’язані, які визнані особами з інвалідністю, то з 1 січня 2022 року таке право набули й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, та стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Право на обчислення пенсії із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року набувають також особи, що одержують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо годувальник був з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, що направлявся на роботи від підприємств, установ, організацій та за життя був визнаний особою з інвалідністю.

Формула розрахунку пенсії визначена пунктом 9-1 Порядку № 1210. Обчислена за цією формулою заробітна плата множиться на відсоток втрати працездатності, який визначається органами медико-соціальної експертизи.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама