Суспільство

Вікіпедія обрала найкраще фото Кіровоградської області 2021 року

 Автор: Валерія Жовтун. 10135

В українській частині найбільшого міжнародного фотоконкурсу для Вікіпедії обрали найкраще фото Кіровоградської області 2021 року. Це світлина Олександрійського театру авторства Віталія Попкова. 

aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS8xYjc4YmM4YmE4ZGZmZTU5YzFlOGIzMjc4L2ltYWdlcy9hODNmMWRlZC0wZjE0LTZiZWItNWJhZi1jNmRhZDNiNWI3MzAuanBn

«Цікаве зимове фото, і якість пристойна, хоч і сніг йде», – прокоментувала Надія Лиштва, членкиня журі, архітекторка.

Театр в Олександрії з'явився у 1880-х роках. Спочатку це було погано пристосоване складське приміщення. Пізніше театр придбав купець Чибісов, який у 1902 році його повністю реконструював. При перебудові були враховані досягнення вітчизняного та закордонного будівництва театрів. Стіни були з порожнистої цегли, підлога та стеля мали визначений кут нахилу до стін, а кути самих  стін заокруглені. Усе це створювало хорошу акустику. Була розширена сцена, проведено електрику, добудоване фоє.  Зараз будівля є Міським палацом культури.

Мета конкурсу – отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті чи маловідомі сторінки своєї історії. 

У списку пам’яток Кіровоградської області 2180 об’єктів. За час проведення конкурсу було подано світлини 58% із них – 1278 пам’яток. Протягом конкурсного періоду 2021 року 28 учасників завантажили 398 фото 163 об’єктів. Світлини 48 об’єктів області завантажено на конкурс цього року вперше. Усього за час проведення конкурсу 152 учасники завантажували світлини пам’яток області.

Нагадаємо, у 2020 у цій номінації перемогла світлина фрагменту стелі зали Великої хоральної синагоги у Кропивницькому.

***

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». У 2021 році в Україні проходив удесяте. Загалом протягом 2012–2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України (42%), взяло майже 3500 учасників.

 

Поширюйте

Коментуйте