Суспільство

Якість повітря у Кропивницькому досліджуватимуть за допомогою сучасної станції

 Автор: Валерія Жовтун. 2352

Центральноукраїнський національний технічний університет Кропивницького в рамках проєкту «Чисте повітря для України» отримав сучасну станцію моніторингу повітря. 

Це сучасне обладнання для оцінки забруднення повітря. Тепер науковці, студенти ЦНТУ, екологічна спільнота Кропивницького з перших рук отримуватимуть унікальні дані для важливих досліджень стану атмосферного повітря.

Станція професійна, вона дозволяє отримувати майже два десятки різних показників, розповідає завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ, кандидат біологічних наук Ольга Медведєва.

Це фракції дрібного пилу (який спричинює значне погіршення стану здоров’я людини), це рівень аміаку (NH₃), діоксиду азоту (NO₂), монооксиду вуглецю (CO), рівень озону та багато іншого. 

Станція працює в режимі 24/7, будь-хто може переглянути основні показники вимірів «станції ЦНТУ» у реальному часі за посиланням на сайті проєкту «Еco City». Але кафедра екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ, як партнер проєкту, має набагато більше даних – це доступ до архіву замірів усіх станцій проєкту на всій території України.

«Ми сподіваємось за допомогою сучасного обладнання та за наукової підтримки наших колег отримати цінні наукові результати та практичні рекомендації, які нададуть можливість реалізувати проєкти поліпшення стану довкілля в нашому регіоні. Наш університет готовий докласти максимум наукових та освітніх зусиль, щоб реалізувати цей цікавий проєкт», – зазначив ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний.

Як зазначила начальник відділу екології та контролю за використанням і охороною земель управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кропивницької міської ради Галина Негода, зараз в обласному центрі працюють три пункти спостереження за атмосферним повітрям, проте нова станція від «Еco City», встановлена на території ЦНТУ, більш технологічна, тому дозволить отримувати додаткову інформацію та забезпечить можливість додаткового контролю за забруднювачами атмосферного повітря.

Планують також організувати за участі партнерів проєкту, представників екологічної спільноти Кіровоградщини та представників органів влади круглий стіл на тему моніторингу стану повітря в регіоні.

Олександр Виноградов

***

«Чисте повітря для України» – спільний багаторічний проєкт найбільшої чеської громадської організації «Арніка» (Прага) та неформальної мережі місцевих неурядових громадських організацій промислових регіонів в Україні, заснований у 2018 році.

Їхньою метою було забезпечення доступу громадськості до інформації про забруднення повітря. Згодом географія проєкту була поширена на всю Україну, а до ініціативи «Чисте повітря для України» приєдналось чимало нових партнерів. Зокрема – івано-франківська команда технічних експертів із громадського моніторингу якості повітря в Україні «Еco City», яка виготовляє сучасні стаціонарні та мобільні станцій моніторингу якості повітря та надає їх волонтерам та партнерам проєкту.

 

Поширюйте

Коментуйте