Суспільство

Охочі громади зможуть розробити плани управління відходами

 Автор: Валерія Жовтун. 2101

Громади Кіровоградської області запрошують взяти участь у проєкті з розробки планів управління відходами.

smittja

Для участі у новій навчальній програмі від U-LEAD відберуть 12 територіальних громад, населення яких не перевищує 50 тисяч жителів із Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

«З проблемою утилізації твердих побутових відходів та створення стихійних сміттєзвалищ, необхідністю захисту екології стикається практично кожна територіальна громада області. А участь в проєкті допоможе не лише напрацювати план дій та необхідні кроки, а і розробити реальний проєкт», – каже Олег Яременко, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

За його словами, участь у проєкті – це можливість для територіальних громад за підтримки досвідченого експерта розробити та/або адаптувати місцевий план управління відходами й вивчити найкращий міжнародний та український досвід. Крім того, до участі заохочуються громади, які у перспективі зможуть розробити спільні проєкти.  

Програма впроваджуватиметься онлайн і передбачає проведення вісім логічно пов’язаних навчальних заходів, що поєднують теоретичні та практичні семінари: з 10 березня по 2 червня 2022 року. Крім того, у квітні відбудеться віртуальний навчальний візит у громаду, яка має успішний досвід управління відходами. Також експерти U-LEAD впродовж навчального періоду з березня до липня надаватимуть консультативну підтримку представникам громад-учасниць.

Також U-LEAD надасть фінансову підтримку на реалізацію спільного проєкту щодо управління відходами.

Для участі у відборі необхідно заповнити форму https://bit.ly/3KlDnkU та до 18.00 9 лютого 2022 року надіслати її на адресу: regops.u-lead@giz.de. В темі повідомлення вказуйте «Управління відходами, назва громади та область».

Нагадаємо, чи все-таки можуть збудувати у Кіровоградській області сміттєпереробний завод і чого не робили цього досі. 

Поширюйте

Коментуйте