У Бобринці не підвищувати тариф на воду допомагають сонячні батареї: як це працює

11:40, 31 Січня, 2022

 

Близько 100 тисяч гривень економії бюджетних коштів на рік дало встановлення сонячних батарей на станції очищення води Бобринецького міського комунального підприємства «Міськводоканал».

 

Як повідомляють в Кіровоградському РВ Асоціації міст України, витрати на електроенергію у структурі тарифу на водопостачання складають 26%, а вартість електроенергії для підприємств постійно збільшується, тому і тариф мав би зростати. Тому Бобринецька міська рада вирішила встановити сонячні панелі потужністю 20кВт. на станції ІІ-підйому Бобринецького МКП «Міськводоканал».

«Згідно з програмою фінансової підтримки Бобринецького МКП «Міськводоканал» міською радою у 2021 році було надано 385 тисяч гривень на придбання та встановлення підрядною організацією сонячних панелей та Інвертора SOLIS – 30. Дана система встановлена з паралельним використанням наявної централізованої системи живлення. Потужність системи складає 10% від загального споживання електроенергії обладнанням системи водопостачання, що дозволяє нівелювати динаміку збільшення витрат на електроенергію комунального підприємства», – такі подробиці пілотного проєкту в громаді розповів Бобринецький міський голова Леонід Кравченко.

Встановлення сонячної станції дозволило сповільнити динаміку підвищення тарифу на водопостачання. В планах міської ради збільшення потужності сонячної станції вдвічі, до 40кВт.

 

Останні новини по темі
Медсестрам в області готові платити до 12 тисяч гривень: є відкриті вакансії 
meduk zp
podarki0
Корисний гід: разом із Свій.Маркет обираємо подарунки (і героїв 2021 року)
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024