Суспільство

У Кропивницькому встановили неякісне обладнання для очистки каналізації: підозри СБУ

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5084


СБУ підозрює, що у Кропивницькому розікрали близько трьох мільйонів гривень на переобладнанні системи водопостачання міста.

photo5458819041859844174

Як повідомляє пресслужба відомства, замість сертифікованого обладнання використовували неякісні системи невідомого походження. Наразі це обладнання встановлене, але не введене в експлуатацію. Вирішується питання щодо його заміни.

Як встановило слідство, у 2018 році фірма-підрядник виграла тендер на переобладнання системи водопостачання та водоочищення міста на 63 млн грн. Договір передбачав виконання робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва цеху механічного зневоднення.

Встановивши неякісне обладнання, зловмисники поставили під загрозу безперебійне постачання питною водою мешканців Кропивницького та екобезпеку регіону. У разі несправності, обладнання могло б спричинити забруднення водних об’єктів, які забезпечують населення Кропивницького питною водою.

Наразі слідчі СБУ повідомили директору приватного підприємства про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Поширюйте

Коментуйте