Суспільство

Рік на Новому: звіт старости

. 961

У Кропивницькій міській раді стартувала звітна сесія заступників міського голови та керівників виконавчих органів за результатами виконання бюджетних програм у 2021 році. Першою звітувала перед громадою староста Новенського старостинського округу Любов Марченко.

Для досвідченої в минулому керівниці найбільшого в Кропивницькому ЖЕО це перший рік роботи в новій якості. Вона докладно доповіла учасникам зборів про розвиток мікрорайону, визначила проблеми, що найбільше хвилюють жителів і що вдалося вирішити протягом минулого року.

– Як староста Новенського округу я представляю інтереси усіх жителів нашого мікрорайону. Крім виконання посадових обов’язків, головним для мене впродовж першого року роботи було стати для новенців своєю. Торік понад сотня місцевих звернулися до мене лише на особистий прийом. Найбільше людей хвилює «комуналка»: ремонт дахів, будинків, доріг, благоустрій прибудинкових територій тощо. І вже є результат, адже більше половини звернень – вирішено, – доповіла Любов Марченко.

Аби ефективніше працювати на користь жителів громади, Кропивницька міська рада створила відділ із питань інфраструктури Новенського старостинського округу. Це значно полегшило і прискорило роботу з діловими паперами: видачею довідок, актів та інших документів. Як зазначила Любов Марченко, позитив об’єднання Новго з містом навіть в тому, що рік мікрорайон господарював в рамках кількох програм. І це вже не десятки тисяч гривень, а майже 3 мільйони. Зокрема, з місцевого бюджету отримали субвенцію на виконання заходів Міської програми «Безпечне місто».

Із досягнень, які вдалося реалізувати торік, Любов Марченко назвала створення квартальних комітетів, які тримають найтісніший зв’язок із жителями Нового, відкриття Центру надання адміністративних послуг населенню, де сьогодні можна отримати понад сотню адміністративних і соціальних послуг.

Крім того, у минулому році новенці відчули, що їм уже не так болить проблема транспортного зв’язку з містом, адже сюди збільшили не тільки кількість габаритного транспорту, а й додали ще один тролейбусний маршрут №11. Нині на Нове курсують по п’ять автобусів і тролейбусів. І хто б раніше міг навіть мріяти про комфортні автобуси і тролейбуси на автономному ходу?!

Значно вплинуло на безпечність і якість життя новенців відкриття у селищі поліцейської станції офіцера громади. Це була спільна ініціатива Кропивницького міського голови Андрія Райковича і начальника УМВС в області Романа Козьякова. За кошти міського бюджету для офіцерів громади відремонтували і облаштували приміщення, придбали необхідне обладнання і автомобіль.

Належну увагу, за словами старости, у селищі приділяли і поточним проблемам. Одна з них, щоденні скарги на «Гарячу лінію» міського голови про перебої з вивезенням сміття. Тепер міські комунальні служби вчасно вивозять сміття, замінено контейнери, систематично косять бур’яни, зайнялися благоустроєм і облаштуванням вуличного освітлення. Не без уваги старости і міських депутатів були і жителі, які потрапили у складні життєві обставини, діти пільгових категорій, ветерани.

Любов Марченко відзначила, що не зважаючи на зроблене, ще є багато над чим працювати. Зокрема і над створенням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, адже на території громади поки немає жодного ОСББ. Крім того, у планах на наступний рік — подальше вдосконалення роботи комунальних підприємств, ремонт доріг і благоустрій прибудинкових територій, облаштування вуличного освітлення тощо.

– Самі ми не досягли б таких якісних змін у нашому мікрорайоні. Хочу подякувати міському голові Андрію Райковичу, депутатам міської ради від нашого округу, усім керівникам підприємств і жителям громади за підтримку, допомогу і пропозиції. Ми знаємо наші проблеми, продовжимо над ними працювати, щоб зробити життя новенців кращим. Головне, що я у своїй роботі відчуваю підтримку односельців, – наголосила староста Нового.

Звіт Любові Марченко не обмежився тільки доповіддю. Учасники зібрання тут же озвучили і проблеми, які потребують вирішення. Зокрема, порушили питання про утеплення приміщення школи №10, повернення прийому лікарями вузьких спеціальностей у місцевій поліклініці, облаштування тротуарів обабіч вулиць і ремонт доріг, благоустрій, ремонт під’їздів і дахів багатоквартирних будинків тощо. Присутні на зустрічі заступники міського голови акцентували про заплановані роботи у 10-й школі, про готовність проєкту ремонту головної магістралі Нового, про заплановані кошти на ремонт місцевої поліклініки. До честі старости всі зауваження і прохання вона знає і зазначила, що з допомогою міського голови, його заступників і депутатів міської ради їх вирішуватимуть.

Знаково, що перед новенцями прозвітував і поліцейський офіцер громади. Скажіть, чи часто ви спостерігали, щоб дільничні звітували перед людьми? А на Новому це вже практикують.

Діалог з новенцями продовжив секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

– Ми рухаємося у правильному напрямку. Успішні здобутки — це спільна робота міської влади і громади. У неформальному спілкуванні почули ще й запитання та пропозиції жителів. Їх ми обов’язково візьмемо до уваги і крок за кроком робитиме все, щоб Нове відповідало своїй назві, – зазначив Олег Колюка.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама