Суспільство

Фермерське господарство з Мошориного поверне державі 21 гектар землі

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2164

Прокуратура відсудила у фермерського госопдарства "СЄВЄРЯНІН", що розташоване в селі Мошорине колишнього Знам'янського району, 21 гектар землі.

zemlia
Як повідомляє пресслужба прокуратури області, фермерське господарство, усупереч вимог земельного та цивільного законодавства, на підставі підробленої додаткової угоди ви корстовувало землі площею 21 га вартістю понад 14 млн гривень.

Прокуратура виграла суд першої інстанції та апеляцію.

Господарство орендувало у сільради землю з 2008 року, а у 2019 сільрада прийняла рішення і уклала додаткову угоду, на що не мала повноважень.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначав, що Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області додаткову угоду від 2018 р. не укладало, наказів на продовження строку дії договору оренди землі не видавало. Оскільки додаткова угода від 2018  є недійсною, договір оренди землі є припиненим з 19.12.2018, а відтак Мошоринська сільська рада Знам`янського району Кіровоградської області не мала права розпорядитися спірною земельною ділянкою у спосіб укладання додаткової угоди та внесення змін до договору оренди землі.

На час укладення спірної додаткової угоди від 30.11.2019 р. сільський голова Мошоринської сільської ради не володів необхідним обсягом цивільної дієздатності на укладення спірного правочину.

Судове рішення виконано фактично, земельну ділянку вже внесли до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Поширюйте

Коментуйте