У кожній третій російській родині сваряться через нестачу грошей

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 887

Понад третини економічно активних росіян конфліктують зі своїми близькими через те, що в сімейному бюджеті не вистачає грошей. При цьому, як з'ясував Дослідницький центр порталу Superjob, далеко не завжди головними «добувачами» в сім'ї є чоловіки. Більш високий заробіток, ніж супутниці їх життя, мають менше половини одружених чоловіків.
У ході опитування 5900 працюючих росіян, у яких є «друга половина» і обидва партнера мають постійну роботу, з'ясувалося, що за сімейний бюджет відповідальність люди несуть разом, хоч і не завжди на рівних. 48% чоловіків вказали, що в їхній парі більше заробляють саме вони, 18% - що за сумою в бухгалтерській відомості лідирує жінка, у 17% доходи приблизно однакові. Ще 17% чіткої відповіді не дали.

Що ж стосується дам, то лише 18%, за їх словами, мають на сьогодні зарплату вище, ніж у супутника життя, а 46% заробляють менше нього.

Співвідношення доходів у сім'ях досить сильно змінюється в залежності від віку партнерів. Так, лише кожна десята жінка молодше 24 років заробляє більше своєї другої половини, 62% мають дохід менше, ніж у чоловіка або партнера. 12% молодих росіянок вносять до сімейного бюджету такий самий внесок, як і чоловік.
І навпаки, що старше чоловік, то частіше він заробляє більше своєї супутниці - такі відповіді дали 42% росіян у віці до 24 років, 48% 25-34-річних і понад половини (51%) респондентів старше 45 років.

«Я ж чоловік!» - гордо заявляли респонденти. Однак часом і «лицарям» доводиться миритися з обставинами: «Я студент, а вона працює», «Ми пенсіонери, але моя дружина підробляє на двох роботах, а я на одній, де багато не платять».

Але й жінки здатні в чомусь взяти реванш, хоча це їм це складніше і вимагає більше часу. Однак серед респонденток старше 45 років вже тільки 36% (проти середніх 46%) заробляють менше другої половини в їх союзі. Кожна п'ята росіянка (21%) від 35 до 44 років отримує зарплату більше, ніж чоловік. Дуже показова різниця між двома суміжними віковими категоріями: поки дамам від 24 до 34 років, «добувачками» вони стають лише в 14 % випадків. Та щойно підростають діти і приходить професійний досвід, у фінансовому сенсі багато чого змінюється на їх користь. Хоча ситуація, коли вони заробляють більше чоловіка, жінкам часом не надто приємна. «Мій чоловік навіть не докладає зусиль»; «Чоловік повинен бути годувальником, а жінці робота потрібна, щоб дома не вмерти серед посуду та іншої «битовухи», - зауважували респондентки. Проте додавали, що головне - щоб «доходів у сукупності вистачало на всі потреби».

Конфлікти, приводом для яких є брак грошей у спільному бюджеті, як показали підсумки дослідження, трапляються більше ніж у третині російських сімей. (36%). У 41% сімей таких сварок, за словами опитаних, не буває, 18% відповідати не стали, а кожна двадцята (5%) пара загальний бюджет завбачливо не веде.
Про те, що конфліктів на фінансовому грунті у них немає, частіше говорили чоловіки, ніж жінки (41% проти 38 %). Чоловіки, мабуть, іноді просто не помічають, що їхні слова ображають другу половину. Правда, у деяких робота настільки напружена, що на конфлікти не залишається сил, а інші просто віддають дружині або чоловіку всю зарплату - «і нехай тепер у нього голова болить».

Рідше інших респондентів конфліктують в сім'ї на цьому грунті люди старшого покоління, а ось росіяни економічно найактивнішого віку (35-44 роки) - лідери щодо подібних сімейних сварок. Такі конфлікти знайомі 42% чоловіків цієї вікової групи і 39% 25-34-річних жінок.

«Через цю проблему розпався мій перший шлюб»; «Усі конфлікти через гроші», - сумно зауважували респонденти і ділилися рецептами сімейного щастя з особистого досвіду: проявляти розуміння, повагу і взаємну любов, обговорювати фінансові питання спокійно, але за гострої необхідності - змінювати роботу, бо сім'я і її благополуччя важливіше.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити