Суспільство

Граната у міськраді Світловодська – теракт чи тренування? (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2853

В адміністративній будівлі у Світловодську ввечері 3 лютого виявили гранату. Як вона там опинилася і навіщо – розповіли в обласному управлінні Служби безпеки України.

Ввечері 3 лютого на офіційному сайті Світловодської територіальної громади з’явилися фото гранати, яка лежить на стільці в коридорі міськради, та евакуації працівників адмінбудівлі.

У соцмережах почали з’являтися тривожні припущення щодо того, хто і з яким наміром підкинув боєприпас до установи.

Та як пояснила «Гречці» речниця обласного СБУ Юлія Ткач, насправді це був муляж гранати. Таким чином проводять тренування держслужбовців та посадовців.

«Ми так тренуємо працівників органів влади: підкладаємо муляж небезпечного предмета і дивимося, як швидко та чи правильно вони зреагують. Як швидко звернуть увагу, чи спробують самостійно «знешкодити», чи викличуть рятувальників та поліцію», – розповіла вона.

За оцінкою управління СБУ, світловодські посадовці зреагували на «загрозу» оперативно, злагоджено евакуювалися з будівлі. Та значним недоліком залишається те, що у приміщенні міськради немає охорони, тож потрапити до приміщення непоміченим легко.

Ввечері того ж дня, 3 лютого, таким чином у Світловодську тренували і працівників Кременчуцької гідроелектростанції. Їм підкинули на територію муляж гранати, а також підіслали «заміновану» авітівку.

«Працівники ГЕС швидко виявили «гранату», спрацювала сигналізація. За допомогою дзеркал виявили «вибухівку», прикріплену до авто. Справилися оперативно і за всіма правилами безпеки», – уточнила Юлія Ткач.

 

Як повідомляла «Гречка», раніше СБУ викрила мережу інтернет-агентів, які закликали до захоплення влади в Україні – один з них діяв у Кропивницькому.

 

Поширюйте

Коментуйте