Суспільство

Відеокамери і школяр-блокатор: як Дмитрівська громада працює над безпекою в селах

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2491

 

У Дмитрівській громаді в рамках програми «Безпечне село»,впроваджують ініціативи, яких немає у Кропивницькому.

 

273024579 1414468142342082 7274668372996309050 n 1

Як повідомляє Кіровоградського РВ Асоціації міст України, проведення безпекового аудиту, встановлення відеокамери, цілодобова фіксація, макети «Пішохідний перехід» - фігурка школяра, який збирається перейти дорогу, відновлення дорожніх знаків та розмітки вже втілили у громаді.

Від самого початку за програмою мали встановити відеоспостереження на автотрасі Т-12-11, забезпечити роботи Поліцейської станції громади з дільничними офіцерами, посилити заходи з безпеки руху закладів освіти та соціальної сфери.

Зараз, всі розташовані в громаді об`єкти благоустрою, адмінбудівлі, школи і садки, амбулаторія оснащені цілодобовим відеоспостереження. Камери дозволяють розпізнати обличчя та "бачать" номери машин.

273070767 1754526278090120 1976114694997648985 n

Біля шкіл і садочків заходи з безпеки дорожнього руху посилили додатково.

«На узбіччі поруч з пішохідними переходами, встановили фігурки школяра на пішохідному переході, а «по-народному» школяр-блокатор. Це елемент дорожньо-вуличного обладнання, щоб викликати посилену увагу водіїв. Ми орієнтуємось на сучасні, надійні, стійкі засоби та методи, які здатні працювати в цілодобовому режимі. Паралельно коштом місцевого бюджету проходить проєктування, встановлення, обслуговування, ремонт, реконструкція та модернізація систем зовнішнього освітлення. Освітлена вулиця – це не тільки комфорт для мешканців, це також важлива складову безпечного перебування людини в темні часи доби», - розповіла Наталія Cтиркуль, голова Дмитрівської громади.

В посиленні безпеки дорожнього руху в Дмитрівській громаді допомагають і громадські організації. Так, ГО «Платформа успішних змін», яку очолює мешканка села Цибулеве Тетяна Решетнікова, згуртувала жителів і провела безпековий аудит населеного пункту. В результаті громадського звернення у селі відновили освітлення вулиць, зробили контурне маркування стовпів за допомогою світловідбивної стрічки, започаткували регулярні майстерні із виготовлення флікерів для малечі та юнацтва.

На початку року на центральній садибі Дмитрівської громади взялись за оновлення вуличних вказівників.

Валентина Остапчук

 

Поширюйте

Коментуйте