Суспільство

Американці зацікавились літієм на Кіровоградщині: хто претендує на видобуток

 Автор: Валерія Жовтун. 13185

З початку лютого розпочалася підготовка до проведення конкурсу на розвідку, видобуток та збагачення літієвої руди на ділянці "Добра" в Новоукраїнському районі на умовах угод про розподіл продукції.

litij

Як повідомляє Міненергетики, таке рішення прийняли за результатами засідання 1 лютого Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції.

Згідно з рішенням створять робочу групу, яка готуватиме технічне завдання та рекомендації щодо конкурсних умов. Міжвідомча комісія, після узгодження технічного завдання та рекомендацій, надасть їх на розгляд Кабміну для погодження та оголосять прозорий конкурс на вказану ділянку.

Як повідомляє NADRA.info, про конкурс Уряд України попросила компанія зі США Privateer Capital Management LP (м. Остін, штат Техас).  Попередньо на розробку технічного завдання можуть знадобитися всі передбачені законом три місяці, а конкурс може тривати від пів року до року. 

У 2018 році Державна комісія України по запасах корисних копалин зазначила наявність у літієвих рудах ділянки Добра перспективних і прогнозних ресурсів корисних компонентів – танталу, ніобію, рубідію, берилію, олова та цезію. Інформація про кількість запасів і ресурсів має обмежений доступ.

Зараз в Україні відомі два родовища літієвих руд – "Полохівське" (Кіровоградська область) та "Шевченківське" (Донецька область) та дві ділянки – "Добра" (Кіровоградська область) і "Крута Балка" (Запорізька область).

Нагадаємо, у 2019-му на території села Копанки турецька компанія на замовлення ТОВ "Укрлітійвидобування" проводила геодезичні досліди літієвих покладів на Полохівському родовищі.

 

Поширюйте

Коментуйте