Суспільство

На Кіровоградщині лікарі заробили до 2 мільйонів гривень на антивакцинаторах – СБУ (ФОТО)

. 20938

Служба безпеки України викрила чергову схему підробки Covid-сертифікатів на Кіровоградщині.  Двоє сімейних лікарів однієї з районних поліклінік області за понад рік роботи заробили на продажі фейкових сертифікатів про вакцинацію 2 мільйони гривень.

dee95f12c5e39a374d81c51644231cec

За даними слідства, до оборудки залучили також медичну сестру.

Жінка визначала серед пацієнтів тих, хто вагався у вакцинації. Всім, хто мав застереження проти щеплень, пропонувала сплатити 3 000 гривень та отримати сертифікат вакцинації, без цієї процедуру.

Після того, як лікарі отримували гроші, вносили персональні дані начебто вакцинованих у журнал реєстрації вакцинованих та до електронної системи охорони здоров'я «eHealth» без щеплення.

e0d5988725fa129ce863dea3da32ada6

Щомісяця вони вносили до 50 фейкових записів про вакцинацію.

Під час обшуків за місцем роботи медиків правоохоронці виявили:

  • журнали реєстрації вакцинованих людей;
  • мобільні телефони із доказами.

Наразі їм планують повідомити про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, як торік на продажі підроблених сертифікатів про проведення вакцинації від COVID-19 викрили медсестру та сімейного лікаря в Кропивницькому.

Цьогоріч у січні в одному з медичних закладів Кропивницького також викрили сімейних лікарів, які щомісяця виготовляли близько 200 таких фальшивок і заробляли до 400 тисяч гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама