Суспільство

3.5 мільйонів доларів за голову ОДА: шахраям призначили покарання

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5617

Двоє чоловіків, які намагалися «продати» посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації, визнали провину у суді – за це їм пом’якшили звинувачення.

Раніше слідство встановило, що двоє чоловіків обіцяли за хабар у 100 мільйонів гривень начебто вплинути на посадовців Офісу президента та Кабміну – щоб ті на посаду очільника Кіровоградської ОДА призначили певну людину. Один з них раніше був депутатом Луганської облради, помічником народних депутатів 4-5 скликань, тож мав знайомства серед урядовців.

Чоловіки прийшли до приміщення одного з банків, де їх зустрів кандидат на посаду голови ОДА і передав 3,5 мільйони доларів. Та оборудку викрили працівники Служби безпеки – ділків під час передачі хабара затримали разом з грошима. Затриманими виявилися 81-річний Іван Шовкопляс і 57-річний Ігор Усіпенко.

Як пише «Судовий репортер», Печерський суд Києва визнав спільників винними у зловживанні впливом за попередньою змовою групою осіб. Через три місяці після затримання Шовкопляс і Усіпенко уклали з прокурором угоди про визнання винуватості. За це їм пом’якшили обвинувачення, виключивши статтю про вимагання.

Крім того, чоловіки зобов’язалися дати свідчення щодо свого невстановленого спільника, дії якого розслідуються в окремому провадженні.

Тож Усіпенко і Шовкопляс понесуть узгоджене з прокуратурою покарання – сплатять штрафи по 68 тисяч гривень кожний.

 «Гречка» повідомляла, що СБУ на Кіровоградщині викрила двох сімейних лікарів, які заробили на антивакцинаторах до 2 мільйонів гривень.

Поширюйте

Коментуйте