Суспільство

Порушення на понад мільйон гривень: що виявили аудитори в кропивницькому управлінні капітального будівництва (ДОПОВНЕНО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2954

За результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в управлінні капітального будівництва Кропивницької міської ради аудитори виявили порушень на 1,6 мільйона гривень.

groshi1

Про це повідомляє управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Ревізію проводили за період з 1 серпня 2019-го по 30 червня 2021-го.

Встановили завищення вартості виконаних робіт на 854,6 тис. грн при виконанні капітальних ремонтів, будівництві та реконструкції об’єктів. Зокрема, встановили факти оплати управлінням завищених обсягів виконаних робіт, вартості витратних матеріалів та включених до актів виконаних робіт їх вартості, не передбачених договірною ціною. Це призвело до завищення вартості робіт на 370,6 тис. грн.

Також встановили, що за лютий 2020 року до актів виконаних робіт із реконструкції проїжджої частини вулиць Кропивницького одним із підрядників включено вартість будівельних робіт із використанням бетонних сумішей, не передбачених кошторисною документацією, на 484 тис. грн.

Крім того, виявили, що управління витратило понад 696 тис. грн на повторне виготовлення проєктно-кошторисної документації. Причинами цього стали неякісне обстеження об’єктів для визначення повного комплексу робіт, ненадання управлінням як замовником обґрунтованих показників до завдання на виготовлення проєктно-кошторисної документації та подальше включення до кошторисної документації додаткових обсягів робіт, не передбачених першочергово розробленою проєктною документацією.

Також аудитори виявили порушення з нарахування та виплати заробітної плати працівникам управління капітального будівництва.

Матеріали ревізії надіслали до слідчого управління Нацполіції в Кіровоградській області.

ДОПОВНЕНО: Згодом у міськраді прокоментували ситуацію з перевіркою аудиторів.

Зокрема, що управління капітального будівництва категорично не погоджується з висновками ревізійної комісії. Згідно з процедурою проведення перевірки, для сторони, яку ревізують, передбачена можливість викласти заперечення по суті її результатів.

«У запереченнях до акту ревізії ми виклали чітку, обґрунтовану, юридично підкріплену позицію. Проте управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області вона була проігнорована. І у  публікації на власній сторінці в соціальних мережах про це немає жодного слова, – каже начальник управління капітального будівництва міськради Сергій Білокінь. – Жодного слова не було також про те, що під час ревізії левову частину так званих «порушень» було усунуто шляхом відшкодування та приведення до відповідності розбіжностей між кошторисною документацією, договірними цінами, та актами виконаних робіт. Всі, хто займається масштабними будівельними, реставраційними роботами, добре знають, що упродовж процесу їх виконання завжди з’являються додаткові заходи, обсяги, а проєкти – коригуються. Всі ці речі обраховуються і прозоро узгоджуються, відповідно до виконаних робіт. Тож ми будемо відстоювати власну позицію у законний спосіб».

 

Поширюйте

Коментуйте