Суспільство

У громадський бюджет Кропивницького планують додати освітні проєкти

 Автор: Валерія Жовтун. 1641

Нині постало питання про внесення змін до Положення про громадський бюджет міста. До категорій проєктів «Малі» та «Соціальні», які є наразі, планують додати – «Освітні».

budzet

Таку пропозицію обговорювали 15 лютого під час засідання координаційної ради з питань громадського бюджету Кропивницького, повідомляє міськрада.

Таку пропозицію пов’язують з тим, що на громадський бюджет подають чимало саме освітніх проєктів. Так цьогоріч мають реалізувати такі проєкти-переможців конкурсу «Громадський бюджет-2022»:

  • Найбільше, 11 проєктів — за управлінням освіти : «Корекційно-розвиткове середовище для дітей з ООП», Спортивно-ігровий майданчик «Корисне дозвілля», «Дитячий садочок «Супутник» – місце щасливого дитинства», «Забезпечення інноваційним обладнанням кабінетів інформатики НВО №35», «Кольорові сни», «Ігробум», «Разом до мрій!», «Сучасним дітям — сучасна школа», «Сучасні навіси для ігрових майданчиків ДНЗ №48 «Журавочка», «Маленькі ніжки по безпечних доріжках», «Сучасний спортивно-ігровий майданчик для учнів ЗОШ №2».
  • За департаментом соціальної політики: «Інтерактивна реабілітація для дітей з інвалідністю», «Активне життя — запорука довголіття».
  • За головним управлінням житлово-комунального господарства: дитяче містечко «Злагода-Люкс», «Безпека та комфорт», Мистецький простір «Серце міста», Інсталяція «Парад планет»;

Також під час засідання ради розглянули перехідні проєкти, що залишилися нереалізованими з попередніх років. Наприклад, перехідний проєкт «Подаруй світло безпритульним тваринам» мають виконати до кінця 2022 року.

Натомість проєкт нового будівництва сучасного концертного комплексу «Місту – Амфітеатр» по вулиці Металургів координаційна рада вирішила відхилити, до громадського бюджету він потрапив іще у 2018 році, на той час вартість реалізації проєкту становила 1,5 млн грн, а нині ця сума зросте в рази. Як пояснили в управлінні капітального будівництва, зменшувати кошторис проєкту не видається можливим, тому й реалізувати його за кошти громадського бюджету також нереально, необхідно розглядати інші шляхи, наприклад, фінансування коштом державної субвенції.

Також на засіданні члени ради затвердили календарний план проведення конкурсу проєктів громадського бюджету, які реалізуватимуть уже в наступному, 2023 році. Прийняття проєктних пропозицій розпочнеться 1 червня, їх відбір та аналіз буде у вересні, а голосування за проєкти розпочнеться 19 вересня і триватиме до жовтня. Також у жовтні затвердять та оприлюднять рейтинг проєктів.

 

Поширюйте

Коментуйте