Суспільство

«Після його смерті мені передали обручку» – в Кропивницькому відкрилася фотовиставка «Вшануй»

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2474

В Музеї мистецтв у Кропивницькому відкрилася пересувна фотовиставка, присвячена сім’ям, які втратили рідних у російсько-українській війні.

 

На виставці представлено 13 світлин, автором яких є французький фотограф українського походження Юрій Білак. На світлинах зображені родини, які тримають в руках пам’ятну річ загиблої на Донбасі близької людини – це книга, куртка або гітара, обладунки. Кожне фото доповнює анотація з розповіддю про загиблого військового. 

На відкриття виставки прийшла вдова нашого земляка Дмитра Придатка Анастасія разом з донькою. На одній із представлених світлин вона тримає у руках каблучку свого чоловіка, яку їй передали після його загибелі.

«Дякую проєкту, що пам’ять про мого чоловіка залишається. Коли я подарувала Дмитру цю каблучку, то він її ніколи не знімав, вважав своїм оберегом. Лише  в останні хвилини життя він зняв цю каблучку і попросив хлопців передати її мені. Тепер її вдягаю я – коли важко, коли хочу відчути, що він ще оберігає нашу сім’ю», – розповіла вона.

Частиною фотовиставки стали також світлини, присвячені музейнику Віктору Голому, який народився у Знам’янці. У серпні 2014 року він разом з побратимами 42 батальйону тероборони супроводжував колони з продовольством до Дебальцевого. Колона потрапила у засідку, і Віктор загинув під мінометним обстрілом окупантів. 

Також в експозиції представили український прапор, переданий музею 42 батальйоном тероборони.

Виставка «Вшануй» діятиме на четвертому поверсі Музею мистецтв у Кропивницькому для всіх бажаючих ще протягом двох тижнів. Після вона буде представлена у громадському просторі «Кропхаб». 

Поширюйте

Коментуйте