Суспільство

За примус – штраф: 300 медиків в Олександрії відмовилися переходити на меншу ставку

 Автор: Анастасія Дзюбак. 25218

В Олександрії медичні працівники відмовилися переходити на меншу ставку після підвищення зарплат. За такий примус керівництву медзакладів загрожує штраф у 65 тисяч гривень.

 likar

Про це повідомили в ефірі каналу «1+1».

Від початку року заробітні плати для лікарів підняли до 20 тисяч і медичним сестрам – до 13,5 тисяч гривень за місяць. Проте в деяких медзакладах України керівництво, щоб не збільшувати суми виплат, примушують працівників переходити на меншу ставку.

«В Олександрії 300 медичних працівників залишилися без роботи через те, що вони відмовилися перейти на 0,75 ставки», – повідомили у телесюжеті.

Водночас голова облдержадміністрації Марія Чорна запевнила, що транші від Національної служби здоров’я (НСЗУ) надходять в область практично щоденно. «В кожній лікарні різна ситуація: десь людський фактор, хтось впорядковує саму структуру лікарні, хтось очікує на підтимку місцевої влади. Запевняю – всі отримають нараховані підвищені зарплати», – сказала вона.

Марія Чорна додала, що під час виїзних перевірок виявили факти невиплат зокрема і через невдалі менеджерські рішення самих медичних закладів. Вона закликала органи місцевого самоврядування контролювати виплати медикам на місцях.

Раніше директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко заявляв, що дефіцит виплат є у 40 медичних закладів області із 96. Йдеться про обласний онкологічний центр у Кропивницькому, лікарні у Новоархангельську, Голованівську, Олександрівці, Благовіщенську, Новгородці та Новомиргороді. «Це пов’язано з різницею фонду заробітної плати. В подальшому НСЗУ компенсує цю різницю за рахунок окремого пакету», – сказав очільник департаменту.

У свою чергу Міністерство охорони здоров’я закликає медиків, яких примушують переходити на меншу ставку із збереженням того ж навантаження, звертатися до регіонального управління Держпраці. «Якщо такий факт буде зафіксовано, то керівнику медзакладу загрожує штраф 65 000 гривень за кожного такого працівника», – заявив міністр Олег Ляшко.

Варто зазначити, що інспекторам Держпраці заборонено розголошувати джерело будь-якої скарги.

Телефон управління Держпраці в Кіровоградській області (0522) 32-04-30, електронна пошта для звернень – zvern@kr.dsp.gov.ua. Окрім того, у МОЗ діє гаряча лінія: 0-800-60-20-21.

Поширюйте

Коментуйте