Суспільство

Проти Росії вводять санкції – через спробу «легітимізувати» окупацію на Донбасі

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1612

Президент Росії Володимир Путін опублікував відео, як підписує документи щодо тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей. У відповідь країни та міжнародні союзи почали вводити нові санкції.

Глава країни-агресора заявив, що тимчасово окупована територія України на Донбасі є начебто незалежними «республіками» і що Росія буде «співпрацювати» з ними у сфери військової оборони – тобто це спроба «легітимізувати» російські війська на окупованих територіях.

У відповідь керівники країн Європи, Америки та міжнародних союзів назвали такий крок зі сторони Путіна грубим порушенням міжнародного права і Мінських угод, навмисним знищенням без жодних зрозумілих причин багаторічних зусиль в «нормандському форматі» та ОБСЄ.

«Ми реагуватимемо санкціями проти тих, хто залучений до цього незаконного акту. Європейський Союз та його партнери відреагують єдністю, твердістю та рішучістю», – заявили у відповідь в ЄС.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг назвав це грубим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України і підкреслив, що це підриває зусилля з пошуку політичного вирішення конфлікту на Донбасі. В ОБСЄ закликали Путіна «негайно скасувати це рішення».

Також у своїй підтримці України запевнили керівники таких країн, як Великобританія, Естонія, Латвія, Польща, Німеччина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Канада, Франція, Молдова, Німеччина, Бельгія, Болгарія, Італія, Грузія, Данія, Румунія, Нідерланди та інші. Єдиними країнами, які погодилися із Росією, є Сирія, Куба, Венесуела і Нікарагуа, а також декілька окупованих в інших країнах Росією територій.

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців щодо такого кроку зі сторони агресора.

Наразі в Євросоюзі, у Канаді, Великобританії заявили про підготовку санкцій проти Росії. Як інформує Reuters, в адміністрації президента США готують пакет обмежень, які забороняють кореспондентські відносини банків США та Росії – тобто здійснювати міжнародні транзакції. Лондон розглядає можливість постачання додаткового оборонного озброєння Україні.

Поширюйте

Коментуйте