Суспільство

В Україні ввели загальну мобілізацію

. 8774

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Таке рішення пов'язане з сьогоднішнім військовим вторгненням Росії в Україну. Рада підтримала законопроєкт про загальну мобілізацію.

vijskovuj

За кілька хвилин до опівночі президент підписав указ.

Згідно з чинним Законом про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, мобілізація – комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

До речі, у своєму обідньому зверненні до українців президент України повідомив:

«Від кожного громадянина залежить майбутнє нашого українського народу. Кожен, хто має бойовий досвід і може приєднатися до оборони України, повинен прибути до відповідних центрів комплектації. Міністерство внутрішніх справ залучить до захисту держави ветеранів».

За інформацією «Суспільне. Кропивницький», станом на 12:50 три десятки чоловіків зібралися біля Кіровоградської обласної адміністрації. Як розповіли вони журналістам, прийшли, щоб захищати Україну. Чоловіки з площі Героїв Майдану пішли до міського військкомату.

Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся до українців вступати до сил територіальної оборони. Спростили процедуру вступу. Наразі потрібен лише паспорт.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама