Сьогоднішня ситуація в Україні подібна до 30-их років минулого століття?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1991

У далекому, з погляду більшості читачів «Гречки», 1935 році у Москві відбувалася знаменна подія – Всесоюзна нарада робітників та робітниць-стахановців. 17 листопада, закриваючи форум, Генеральний секретар ЦК ВКП (б) Йосип Сталін мовив історичну фразу: «Жить стало лучшє, товаріщі. Жіть стало вєсєлєє. А когда вєсєло живьотся, работа спорітся… Єслі би у нас жілось плохо, нєвєсєло, то нікакого стахановского двіжєнія нє било би у нас».
Зла іронія долі полягала у тому, що Йосип Віссаріонович вимовив цю сентенцію якраз напередодні піку масових репресій кінця 30-х років.

На минулому тижні будь-хто з читачів нашого порталу мав можливість порівняти з тодішнім вождем і вчителем теперішнього керівника Української Держави. Віктор Янукович запросив до АП відомих діячів культури та мистецтв.

- Ми сьогодні займаємо практично по будь-якому питанню дуже принципову позицію з будь-якими нашими партнерами. Це відчуття того, що країна стає більш міцною, що країна стає більш об’єднаною, воно існує, - сказав глава держави під час тієї зустрічі. - Взяти спорт, взяти мистецтво, взяти економіку - нас почали у світі визнавати, з нами почали рахуватися.

З-поміж запрошених був і уродженець Кіровоградщини Анатолій Авдієвський. До честі Анатолія Тимофійовича, він не жодного разу не вдався до відвертого лицемірства, як дехто з присутніх. Очевидно, у ті хвилини славетний хоровий диригент найперше думав про гастролі у Росії з нагоди 75-річчя від дня заснування Національного заслуженого академічного хору ім Г. Верьовки, зокрема, про концерт 15 листопада у московському Міжнародному Домі музики. «Ми завжди готові допомогти вам, Вікторе Федоровичу, своїм мистецтвом», - мовив Маестро, очевидно сподіваючись на адекватну реакцію Президента.

Художній керівник Національної опери України Мирослав Скорик, в свою чергу, висловив уклінну дяку Президентові за підтримку… української мови: «Ми всі повинні бути Вам дуже вдячні, коли кілька років тому в Каневі, у складних умовах, Ви заявили, що українська мова буде державною. Цей Ваш вчинок надихнув нас, тому що, дійсно, мова розвивається, і ця проблема повинна бути для нас дуже важливою. Я думаю, що у зв’язку з 200-річним ювілеєм Шевченка також цю проблему треба розвернути».

Коментувати таке журналістові «Гречки» не хочеться. Бо надто мало часу минуло від дня підписання Президентом України «недорікуватого» законодавчого акту щодо «регіональних мов».

З іншого боку, якби Мирослав Михайлович висловив про мовну політику у державі те що насправді бачать і чують всі співвітчизники, наступного разу до Януковича його б не запросили.

Аналогічної ж думки про новітню українську демократію, судячи з виразу на обличчях вельмишановних діячів культури та мистецтв, дотримувалися й решта гостей президентського кабінету. Навіть якби Віктор Федорович повідомив їм, що кожен український пенсіонер отримує щомісяця мінімум по $1000 і присвячує вільний час подорожам до країн Євросоюзу та екзотичних курортів, притаманна інтелігенції шляхетність не дозволила б митцям несміливо заперечити тезі щодо «зміцнення країни» (яке б не відбулося, якби Україною керував хтось інший…). Не кажучи вже про покращення нашого життя, ознаки якого бачимо щодень.

Чи проводили подумки діячі культури та мистецтв аналогії з 30-ми роками минулого століття? Можливо. Політичні репресії, що стали для столиці й регіонів України звичним явищем, як і за сталінських часів, спричиняють появу груп людей, які вимагають… більш жорсткого реагування на «антинародні дії» незгодних з «генеральною лінією» … відомо якої партії.

Скінчилися ті «показові судові процеси», розстріли та скерування сотень тисяч людей до таборів спробою однієї держави за короткий час підкорити собі ослаблену внаслідок незграбного правління недоучки з тюремним стажем «шосту частину суші»…

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити