Суспільство

На Кіровоградщині продовжать виплачувати держдопомогу під час воєнного стану

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5666

В обласному департаменті соцзахисту населення пояснили, що звертатися за перепризначенням держдопомоги пі час воєнного стану не треба – виплати продовжать автоматично.

groshi1

Продовження виплати держдопомог протягом воєнного стану плюс один місяць після його завершення ухвалив український уряд.

Рішення стосується наступних отримувачів:

  • малозабезпечені сім'ї;
  • на дітей одиноким матерям;
  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;
  • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з людиною, яка має інвалідність І, ІІ групи внаслідок психічного розладу;
  • тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам;
  • тимчасова державна соцдопомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсію.

Також виплати не припинються для людей, які пропустили строк переогляду: особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю.

На територіях, де через бойові дії органи соцзахисту не працюють, виплати перерахують до «Ощадбанку», а він вже перерахує безпосередньо на рахунки людей. Тим громадянам, які одержували виплати через інші банки, «Ощадбанк» перерахує кошти на їхні банківські рахунки. А ті, хто отримували виплати через Укрпошту, «Ощадбанк» здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему «My Transfer».

Щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення «Ощадбанку» на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів.

Нагадаємо, що під час воєнного стану можна використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари.

Поширюйте

Коментуйте