Суспільство

Ціною життя захистив Кіровоградщину – історія загиблого льотчика-винищувача Степана Чобану

. 74861

58-річний майор Степан Чобану, який ціною власного життя врятував Кіровоградщину від російських обстрілів, був льотчиком-винищувачем.

Степан Іванович Чобану народився 21 грудня 1963 року в селі Долинському Ренійського району Одеської області. У 19-річному віці його призвали на строкову службу до лав радянської армії, а вже наступного року він вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Після випуску служив у нашому обласному центрі, пілотував на МіГ-23.

У 1990 році пройшов перенавчання на літак Су-27 і проходив службу у винищувальному авіаційному полку, який дислокувався тоді у місті Миргороді.

З 1992 року, присягнувши на вірність українському народові, Степан Чобану продовжував гідно виконувати свій військовий обов’язок у лавах Збройних Сил України. Отримав кваліфікацію «Військовий льотчик 1 класу», а його загальний наліт становив понад 1100 годин на літаках Л-39, МіГ-23, Су-27.

У 2010 році Степан Іванович вийшов на пенсію. Проте через 5 років у зв’язку з агресію Росії проти України, повернувся до військової служби у лавах української армії.

24 лютого 2022 року Степан Чобану вивів літак з-під підступного ракетного удару країни-агресора. У понеділок, 28 лютого, на літаку Су-27 першим піднявся у повітря і вступив у повітряний бій над Кропивницьким, відволікаючи на себе ворожу авіацію. Російські загарбники атакували його літак ракетами, внаслідок чого він загинув смертю хоробрих. Дії майора Чобану дозволили вивести наші літаки з-під удару та перебазувати.

У Степана Івановича залишились вдова і двоє синів, а ще його улюблений спанієль…

Його поховали із військовими почестями на військовому цвинтарі в Миргороді. За визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі указом Президента України майору Чобану Степану Івановичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Поширюйте

Коментуйте


Реклама