Суспільство

«Я не можу спокійно спати, коли мої побратими на війні» – у бою з окупантами загинув Микола Канайкін

 Автор: Анастасія Дзюбак. 9912

8 березня 2022 року у війні з російськими окупантами загинув Микола Канайкін із Голованівської громади.

Микола Володимирович Канайкін народився у Перегонівці, жив у Голованівську і був одним з перших, хто відправився у 2014 році захищати Україну в АТО/ООС. Тоді він узяв з собою улюблену книгу – «Кобзар» Тараса Шевченка, за що і отримав позивний Кобзар. Зображення Тараса Шевченка прикрашало тоді і бойовий «ЗіЛ», водієм кого став Канайкін.

.

Ніс службу біля адмінмежі з тимчасово окупованим Росією Кримом. У 2015 році у бою під Дебальцевим йому дивом вдалося врятуватися, адже у автівку поцілив ворожий танк. Як потім виявилося, через ворожу атаку Микола отримав контузію. Його відправили до Кропивницького на реабілітацію, після чого він повернувся до рідної громади. У Голованівську був радником голови райдержадміністрації з питань АТО, був головою благодійної організації «Тільки разом».

Після повної реабілітації Микола Канайкін знову вирішив повернутися на схід зі словами: «Я не можу спокійно спати тут, коли мої побратими там, на війні під обстрілами!». На жаль, 8 березня 2022 року у війні з російськими окупантами на Луганщині Микола Канайкін загинув.

Вічна слава Герою!

Раніше «Гречка» публікувала інтерв’ю з Миколою Канайкіним, де він розповів про бій під Дебальцевим і чергування на адмінмежі з Кримом.

Поширюйте

Коментуйте