Суспільство

Аграріям компенсуватимуть відсотки за кредитами на посівну

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1395

 

Як повідомив у своєму телеграмі мінагрополітики Роман Лещенко уряд планує компенсувати аграріям відсотки по кредатам, адже посівна кампанія є надважливою для держави.

 

"Навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування для посівної компанії. Крім того, сьогодні с/г виробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт – як наслідок, у них недостатньо обігових коштів для діяльності", - зазначив міністр.

Для того щоб забезпечити їх фінансовими ресурсами, Уряд ухвалив Постанову, за якою визначена фінансова підтримка для аграріїв:

  • виключно малих та середніх аграрних виробників з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.
  • Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.

Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 50 млн грн.

Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути с/г товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Термін дії кредиту становить 6 місяців.

Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80 %.

Заявникам необхідно звертатися до фінансової установи, де вони обслуговувались.

"Сьогодні ми зобов’язані зберегти всі можливі робочі місця у сфері сільського господарства; по максимуму виконати весняно-польові роботи, де це можливо; забезпечити країну продовольством", - йдеться у повідомленні.

 

Поширюйте

Коментуйте