Суспільство

Як отримати антиретровірусну терапію під час війни?

. 1542

Міністерство охорони здоров’я роз’яснило, як людям з ВІЛ-інфекцією, які через повномасштабне вторгнення Росії вимушені переїжджати до інших областей України чи до інших країн, отримати терапію.

medoglad

Щоб отримати антиретровірусну терапію (АРТ) за місцем фактичного перебування під час війни в Україні, необхідно звернутися до місцевого СНІД-Центру або кабінету «Довіри». Наприклад, у Кропивницькому є Центр профілактики та боротьби зі СНІДом по вулиці Комарова, 1. Працює він по буднях з 8:00 до 15:00. Гарячі лінії Центру доступні (з 9:00 до 21:00) за телефонами: 050 505 1821, 067 819 1566. Також у районах Кіровоградщини працюють кабінети «Довіри», адреси яких можна уточнити за телефонами гарячої лінії.

«Звертаємо увагу на важливість безперервного й систематичного прийому АРТ-препаратів, адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування», – зазначають медичні фахівці.

Для тих українців, які виїхали до інших країн Європи, запровадили ініціативу «АРТ українцям за кордоном». Ініціаторами стали спільнота лікарів ECEE Network Group (Euroguidelines in Central and Eastern Europe). Вони разом з МОЗ України створили перелік клінік, де можна отримати АРТ-терапію.

За інформацією Центру громадського здоров'я, у лютому 2022 року в Україні офіційно зареєстровано 820 нових випадків ВІЛ-інфекції, в 192 пацієнтів діагностовано СНІД, 93 людини померли від СНІДу. На Кіровоградщині за лютий 2022 року зафіксували 19 нових випадків ВІЛ-інфекції, у трьох пацієнтів діагностовано СНІД, три людини померли від СНІДу.

Раніше «Гречка» повідомляла, що для вимушених переселенців запустили телеграм-канал гуманітарного центру Кропивницького.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама