Суспільство

Священники збирають підписи проти патріарха Кирила: хто доєднався з Кіровоградщини?

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3968

Священнослужителі з Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) наразі збирають підписи проти московського патріарха Кирила. Серед підписантів є й священики з Кіровоградщини.

Текст звернення до Собору предстоятелів древніх східних Церков з проханням засудити патріарха Московського Кирила опублікував протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук на своїй фейсбук-сторінці.

У проханні зазначається, що Кирил проповідує доктрину «російського міра», яка не відповідає православному вченню, благословив війну проти України і повністю підтримує агресію російських військ проти українців.

«Незважаючи на те, що патріарх Кирил протягом багатьох років стверджував, що вважає православних християн України своєю паствою, за яку він несе відповідальність, сьогодні він прямо благословляє фізичне знищення цієї пастви російськими військами», – йдеться у документі.

В ньому визначені і основні вимоги до Предстоятелів помісних православних Церков:

  1. Чітко і однозначно засудити військову агресію росії проти України.
  2. Закликати президента росії В. Путіна негайно припинити війну та звільнити усі захоплені території суверенної України.
  3. Розглянути публічні заяви Московського патріарха Кирила щодо війни проти України та надати їм оцінку в світлі Святого Письма та Священного Передання Церкви.
  4. Розглянути на всеправославному рівні доктрину «русского мира», яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил, надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та у разі засудження – притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол.

Під проханням підписалися вже 418 представників єпархій, зокрема і з тимчасово окупованих росією територій України. Серед підписантів є імена щонайменше п’ятьох представників УПЦ МП з Кіровоградщини. Це протоієреї Кіровоградської єпархії Валентин Шевчук і Павло Мельник, з Олександрійської єпархії – протоієреї Микола Дзерин, Андрій Подлєсний та ієрей Олександр Іваненко.

Документ є відкритим, збір підписів триває. Всіх охочих Андрій Пінчук закликає написати йому повідомлення на номер 067-6-333-112 (у будь-якому месенджері), вказавши ім’я, сан і назву єпархії.

Як повідомляла «Гречка», на Кіровоградщині парафіяни Православної церкви України отримали доступ у храм, який виборювали роками.

Поширюйте

Коментуйте