Суспільство

Викладача вишу з Кропивницького затримали за підозрою у колаборантстві – СБУ

 Автор: Валерія Жовтун. 21343

СБУ викрила протиправну діяльність двох мешканців Кропивницького, одним з яких є викладач місцевого вишу. Колаборанти в соцмережі відкрито закликали російські війська до захоплення України, називали українців фашистами та погрожували відповісти за Донбас.

nevidomyj

Фото умовне

Про це повідомляє Управлінням СБУ в Кіровоградській області.

Встановлено, що вони у власних акаунтах соціальної мережі «Одноклассники» поширювали деструктивний проросійський інформаційний контент, який має ознаки спеціальної інформаційної операції, що реалізовується на території України спецслужбами рф та рб.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання колаборантів, в ході яких виявили та вилучили оргтехніку, за допомогою якої розповсюджували матеріали антиукраїнського характеру.

Слідчі повідомили зловмисникам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною агресії рф проти України).

«Гречка» нагадує, у березні затримали колаборанта під виглядом переселенця з Харкова, який відкрито в месенджері підтримував широкомасштабне вторгнення рф і висловлював проросійську позицію. 

Поширюйте

Коментуйте