Суспільство

Поліція Кіровоградщини попередила про телефонні шахрайства – як не потрапити на гачок

. 2085

Поліція Кіровоградської області попереджає про шахраїв, які виманюють гроші начебто для лікування поранених та повернення людей з полону.

telefonshahrai

Шахраї можуть телефонувати і заявляти, начебто з рідними чи знайомими сталася біда. При цьому вони вимагають гроші задля «вирішення проблеми». Правоохоронці закликають не поспішати виконувати такі вимоги і дають декілька порад, як діяти в такій ситуації:

  • Обов’язково уточніть дані того, хто телефонує, або ж попросіть передати трубку вашому родичу.
  • Негайно спробуйте зв’язатись з рідними, аби з’ясувати, де зараз вони насправді перебувають.
  • У жодному разі не перераховуйте грошей на вказані незнайомими особами рахунки.

Про усі випадки шахрайських дій повідомляйте на лінію «102» або на електронну скриньку кіберполіції callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Зазвичай шахраї підганяють, щоб не залишити час на роздуми і прийняття рішень з «холодною головою». Також щоб не потрапити у пастку, не варто пробувати на слух впізнати голос близької людини при подібному дзвінку – запитайте щось особисте, відповідь на що може дати лише він чи вона.

Також правоохоронці закликають громадян не відкривати посилання, що надходять через смс-повідомлення або месенджери начебто від банкових установ. Варто користуватися лише офіційними додатками банків та офіційними сайтами, гарячими лініями. Не варто вводити на сторонніх ресурсах персональні або банківські дані.

 Раніше «Гречка» пояснювала, що потрібно знати на випадок критичної ситуації, якщо близька людина йде на війну.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама