Суспільство

Бізнес в умовах війни: на Кіровоградщині з’явилися сотні нових ФОП

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2422

Під час повномасштабної війни підприємці в Україні адаптуються до нових реалій та створюють нові підприємства. Зокрема на Кіровоградщині у цей період зареєструвалися сотні нових фізичних осіб-підприємців.

biznes1

Фахівці Центру розвитку інновацій, проєкту «Дія.Бізнес» та Офісу з розвитку підприємництва та експорту дослідили стан підприємництва в України під час війни. Згідно з дослідженням  адаптація до війни відбувається швидше, ніж до пандемії COVID-19. Вже зареєстровано на 29% більше нових бізнесів, ніж у відповідний період квітня 2020 року.

«Аналіз показав, що українці вірять в перемогу та швидко адаптуються. Зокрема, за два місяці війни реєстрація нового бізнесу вже наблизилась до 50% від довоєнного аналогічного періоду квітня 2021 року», – зазначають фахівці.

В Україні за два місяці з 24 лютого зареєстрували 14 420 нових підприємців, з яких 12 255 ФОП та 2 165 юридичних осіб, у числі яких 78% складають благодійні фонди та громадські організації.

Щодо Кіровоградщини, то за період повномасштабного вторгнення армії росії на Україну в області зареєстрували 278 нових підприємств, з яких 85% становить ФОПи.

Одним з факторів такого росту є державна програма підтримки підприємництва на час воєнного стану, в рамках якої:

  • надано права на використання спрощеної системи оподаткування бізнесу з оборотом до 10 млрд грн;
  • зменшено ставку єдиного податку з 5% до 2 % від обороту без ПДВ;
  • звільнили від сплати єдиного податку платників 1 та 2 груп;
  • звільнили від плати за землю та екологічного податку на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або які були тимчасово окуповані збройними формуваннями рф та інше.

Для взаємодії бізнесу з місцевими органами самоврядування Центр розвитку інновацій надав безоплатний доступ до системи Економічний профайл (VkursiHromada).

Як повідомляла «Гречка», українські крафтові виробники можуть отримати 100 000 доларів допомоги під час війни – заявки приймаються до 10 травня.

Поширюйте

Коментуйте