Суспільство

Бюджет за новими викликами: у Знам’янській громаді ухвалили фінансування нацспротиву

. 1397

Під час чергової сесії депутати Знам’янської міської територіальної громади ухвалили фінансування з бюджету підготовки території громади до оборони та життєдіяльності у воєнний час. Адаптувати бюджет до нових викликів допомогли експерти з U-LEAD.

budzhet

Начальниця фінансового управління міськради Олена Лепетко пояснила, що з місцевого бюджету профінансують продовольчі і матеріальні резерви громади, діяльність критичної інфраструктури, облаштування захисних споруд, потреби для добровольчих формувань тощо. Окремими видатками є перевезення захисників, переселенців та при можливій евакуації місцевих мешканців.

Оскільки через військові дії набули чинності закони та постанови, з якими раніше не мали справу, то громада звернулася для консультацій до фахівців Регіонального офісу «U-LEAD з Європою».

«Експерти U-LEAD надали нам систематизовану та добре структуровану інформацію, алгоритми дій фінансового органу в надзвичайних умовах», – розповіла вона.

Як пояснив, керівник «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області Олег Яременко, найактуальнішими наразі для громад є питання змін трудового законодавства, забезпечення добровольчих формувань та ВПО, фінансування сил спротиву та волонтерів, створення матеріального резерву громади.

U-LEAD продовжує працювати і консультувати посадовців територіальних громад. Зв’язатися з регіональним центром у Кіровоградській області можна за допомогою електронної пошти kropyvnytskyi@u-lead.org.ua, або за номером гарячої лінії: 067-904-0880.

Як повідомляла «Гречка», у Кропивницькому під гуртожиток для вимушених переселенців переобладнали один з корпусів місцевої школи.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама