Суспільство

Мова об'єднує: у Кропивницькому з білбордів закликають переходити на українську (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3432

По місту з’явилися ось такі білборди із закликом розмовляти українською «Зробимо Кропивницький українськомовним! Завдяки кожному».

279032480 3150753848505623 3351354988594531675 n

«Наше місто 50% на 50% спілкується українською та російською. Наша позиція – те, що потрібно розмовляти українською, тому що російська – мова окупанта», – каже засновниця Кропивницького благодійного фонду «Незламні» Анна Нікітіна.

Фонд спільно з іншими благодійниками стали ініціаторами такої соціальної рекламної кампанії. За словами Анни Нікітіною, по місту вже розмістити 22 таких білборди й ще будуть розміщувати.

Тобто на зміну білбордів із відомим напрямком руському воєнному кораблеві прийшли білборди із закликами розмовляти українською.

«Мені здалося на той момент, що це буде актуально і так зможемо якось об’єднати людей, підняти дух. Знаю, що серед наших знайомих дуже багато людей, які намагаються розмовляти українською мовою. Звичайно не у всіх виходить, але це лише початок – фундамент, який потрібно закласти», – розповідає про ініціативу з білбордами Анна Нікітіна.

Також білборди із закликом розмовляти українською розраховані й на переселенців, які приїздять до Кропивницького з інших областей.

«Вважаю, чим більше нас буде казати, що потрібно розмовляти українською у своєму оточенні й докладати до цього зусилля, тим більше людей буде над цим замислюватися», – пояснює пані Анна про значення фрази «завдяки кожному» на білбордах.

Довідка:

Кропивничанка Анна Нікітіна почала свою діяльність як волонтерка з 28 лютого, на четвертий день повномасштабної війни. Допомагала військовим з пошуком медикаментів та перев’язувальними матеріалами. Потреби й запити збільшувалися. Тому згодом заснувала Кропивницький благодійний фонд «Незламні», аби отримувати допомогу зокрема з-за кордону. Нині «Незламні» співпрацюють з італійським волонтерським фондом Solomia.

 

Поширюйте

Коментуйте