Суспільство

Від килимків-кариматів до харчів – як працює волонтерський хаб у Первозванівці (ФОТО)

. 3063

У селі Первозванівка Кропивницького району ще з 2014 року працює своєрідний волонтерський хаб – тут мешканці в’яжуть, плетуть, готують і випікають все необхідне для захисників і захисниць.

 

Один із винаходів місцевих волонтерів – це плетені килимки, які зроблені у формі кариматів для військових. Тобто килимки не тільки плетуть, а й підшивають до них утеплювач з водовідштовхуючою поверхнею, щоб було зручно стелити на землю.

«Ми спочатку збирали тканини на маскувальні сітки. Деяка не підходила для сіток, тож наші волонтерки-чарівниці почали плести килимки – так, як плели ще наші бабусі», – розповіла волонтерка Любов Ключнікова.

Утеплювачем для килимків служить підкладка під ламінат з фольгою, яку можна знайти у будівельних магазинах. Наразі волонтери потребують такої підкладки (обрати краще ту, що товстіше), але знайти в місцевих магазинах у Первозванівці її вже важко. Тому будуть вдячні за допомогу.

«Такі килимки виходять важчими, ніж звичайні туристичні каримати. Тому підходять для стаціонарного використання, аніж для постійного носіння з собою. Та попит є – килимки в нас не залежуються, хлопці дуже вдячні», – додала активістка.

Також волонтери плетуть сітки, шиють білизну для військових, готують випічку. Ще збирають продукти (різні овочі, м’ясо тощо), які передають «Кулінарній сотні» та волонтерам у Смоліному – з цього роблять смаколики на фронт.

Всі бажаючі можуть долучитися до волонтерської роботи у Первозванівці – хаб працює у місцевому Будинку культури (по вулиці Гагаріна, 4) щодня, крім неділі. Також сюди можна принести продукти, тканини (темні для маскувальних сіток, трикотаж для килимків, натуральні для білизни), нитки, підкладка під ламінат. Також дял координації роботи волонтери Первозванвки створили фейсбук-групу «Сільські волонтери».

 Як розповідала «Гречка», у Петрівській громаді садять картоплю у рамках акції «Сади Перемоги». 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама