Суспільство

Що з пальним у Кропивницькому: як надалі працюватиме громадський транспорт

 Автор: Валерія Жовтун. 10928

Наразі місто працює в режимі жорсткої економії пального, кажуть у Кропивницькій міськраді.

palne copy

Після атаки російськими ракетами Кременчуцького нафтопереробного заводу значно загострилася ситуація із постачанням пального для регіонів України, зокрема і для Кропивницького.

У якому режимі працюватиме комунальний транспорт та на скільки вистачить запасів пального, розповів заступник міського голови Олександр Вергун.

За його словами, усі комунальні підприємства нині гостро відчувають дефіцит пального. У зв’язку з цим роботу КП «Електротранс» оптимізували.

«Скоротили графік руху автобусів, деякі автобусні маршрути замінили тролейбусами з автономним ходом, зокрема вивільнили п’ять автобусів на маршруті №274, які замінили тролейбусами. Це дало можливість зекономити витрати дизельного пального і забезпечити графік руху громадського транспорту. Надалі розглядаємо варіант запустити електротранспорт й інші автобусні маршрути, які курсують в напрямках Лісопаркової, Новомиколаївки, Лелеківки», – каже Олександр Вергун.

Оптимізували й перевели в режим економії також роботу комунального господарства.

«КП «Універсал 2005» поки не залучає грейдер для грейдерування вулиць приватного сектора, а також установку «Скандія», яка прибирає підбордюрну частину доріг, скорочено роботу іншої комунальної техніки, яка прибирає вулично-дорожну мережу. Сьогодні працюють тільки бригади з асфальтування та ямкового ремонту дорожнього покриття», – розповів посадовець.

Постачальники паливно-мастильних матеріалів обіцяють, що ситуація із забезпеченням необхідного обсягу пального у місті вирівняється до кінця тижня. Однак і наявних запасів, за словами пана Вергуна, є приблизно також на тиждень.

29 квітня у Мінекономіки заявили, що впродовж наступних семи днів дефіцит пального ліквідують, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз розв'язують питання їх завезення на територію України.

При цьому ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів – це пов’язано насамперед з більшою ціною логістики, через складні маршрути та використання кількох видів транспорту.

«Гречка» нагадує, у березні мали знизитися ціни на пальне в Україні. 

Поширюйте

Коментуйте