Суспільство

Фінансові проблеми: у Кропивницькому готель змушений виселити переселенців (ВІДЕО)

. 3616

Готель «Турист» у Кропивницькому, який безкоштовно заселив до себе переселенців на початку повномасштабного вторгнення російських військ, наразі не має можливості більше надавати безкоштовне житло. Обласна влада пояснила, що компенсувати витрати готелю не можуть.

63 big

Керівниця готелю Ірина Шевченко розповіла «Суспільному», що у номерах проживають 21 вимушених переселенців, які можуть перебувати до 10 травня. Надалі коштів надавати безкоштовне житло немає. До цього людям надавали триразове харчування, тепер вистачає лише на обід.

«Спочатку була усна домовленість зі обласним штабом, що нам оплачуватимуть за їх проживання. Минуло два місяці, утримання переселенців обійшлося нам у 606 тисяч гривень. Потім сказали, що ми не комунальне підприємство, тому нам ніхто нічого відшкодовувати не збирається», – пояснила Ірина Шевченко.

Керівниця закладу додала, що від допомоги переселенцям тут не відмовляються, але щомісяця мають за електроенергію та водопостачання платити 350 тисяч гривень.

В обласній адміністрації пояснили, що на початку вторгнення розселенням курував обласний гуманітарний штаб. Очікувалося, що програма компенсації за надання житла вимушеним переселенцям дозволить підтримати ініціативу «Туристу». Проте уряд в цій програмі передбачив компенсації лише для фізичних осіб або при розміщенні у комунальній власності. Проте «Турист» приватизовано юридичною особою, що створює бюрократичні перепони для відшкодування.

Водночас координаторка обласного гуманітарного штабу Валентина Кулачко пояснила, що про ці бюрократичні засади компенсації не думали, коли розселяли людей.

«Те, що зробив готель – за це їм велика подяка. Але так складається ситуація, що обладміністрація не може заключити договір. Треба проявити якийсь патріотизм», – сказала вона.

Валентина Кулачко запевнила, що проблему вимушених переселенців з готелю «Турист» обговорили з міським штабом Кропивницького. Тож всім людям запропонували альтернативне розселення – у адаптовані під проживання приміщення дитсадків.

Нагадаємо, раніше у готелі тимчасово розмістили мешканців будинку з вулиці Попова, де на початку лютого вибухнув газ. 

Як повідомляла «Гречка», будівлю готелю «Турист» двічі намагалися продати з аукціону – на торги 22 лютого стартова ціна складала 33 млн грн.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама