Суспільство

Житло і достойна зарплата: як працюють лікарі-переселенці на Кіровоградщині (ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3024

Наразі Кіровоградщина приймає тисячі вимушених переселенців, які рятуються від обстрілів, серед яких є чимало фахівців з медицини. Такі спеціалісти затребувані в області, тому вже зараз працюють у місцевих лікарнях.

likarka

Наприклад, у Бобринецькій лікарні вже працюють четверо переселенців з Донецької та Луганської областей, передає «Суспільне». Це четверо лікарів та медсестра. Серед них отоларинголог Дмитро Лановой та окуліст Дмитро Блудов з Лисичанська. Їм доводилося працювати під постійними обстрілами у мед закладах, де подекуди вибухами були зруйновані стін і вибиті шибки.

Від російських обстрілів вони врятувалися на Кіровоградщині, де департамент охорони здоров’я запропонував їм роботу із зарплатою у 20 тисяч гривень. Місцева громада забезпечила нових медпрацівників житлом.

«Приміщення колишньої лікарн переоблаштували і реконструювали під тимчасове житло для фахівців. Там проживають безкоштовно, а оплата електроносіїв за рахунок міського бюджету», – пояснила керівниця лікарнею Лариса Семенюк.

У багатопрофільній лікарні Новоархангельської громади штат поповнився новини співробітниками з Покровська, Краматорська, Харкова. Це неврапотологиня Вікторія Притика, терапевтка Надія Сіянко, ендокринологиня Наталя Пахарєва.

«Таким чином значно розширився спектр медичних послуг жителям нашого краю, Тишківської та Бабанської громад, і  забезпечено працевлаштування лікарів, які були змушені залишити рідні домівки», – зазначають у місцевій раді.

Частина медиків, які приїхали до громади, винаймають житло, яке оплачує селищна рада.

Раніше «Гречка» повідомляла, що в обласній лікарні дообладнали нове відділення, де вже працюють лікарі з числа вимушених переселенців.

Поширюйте

Коментуйте