Суспільство

Хабар у 7 тисяч доларів: посадовцю судової оборони обрали запобіжний захід

 Автор: Валерія Жовтун. 3944

7 травня Ленінський районний суд у Кропивницькому обрав запобіжний захід підозрюваному у хабарництві співробітнику керівної ланки Служби судової охорони у Кіровоградській області – 60 днів триманні під вартою та розміром застави понад 198 тисяч гривень.

279927635 295982749391462 446762833026738062 n copy

Під час затримання посадовця у середмісті Кропивницького

Про це повідомляє пресслужба суду.

«Гречка» нагадує, 6 травня підозрюваного Н. співробітники СБУ затримали під час отримання хабаря в розмірі 7 000 доларів США. Посадовець судоборони за цю суму ніби обіцяв «відмазати» чоловіка від мобілізації.

За версією слідства, у квітні 2022 року, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, громадянин С. познайомився з підозрюваним Н. та в ході особистої бесіди поцікавився чи знає останній будь-які правові підстави для виїзду за кордон. На що Н. повідомив, що знає спосіб оформлення документів, щоб перетнути кордон для військовозобов’язаних у період воєнного стану та спробує допомогти і сказав, що перетелефонує.

Згодом підозрюваний Н. запевнив громадянина С., що має можливість вплинути за грошову винагороду на службовців військово-лікарської комісії одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення документів, які дадуть можливість перетинати кордон військовозобов’язаним та не будуть призивати до проходження військової служби.

23 квітня підозрюваний Н. зателефонував громадянину С. та повідомив, що для розв'язання питання потрібні 7 000 доларів США, при цьому підозрюваний Н. наголосив, що у разі відмови громадянина С. надати таку суму грошей, то виїзд за кордон для нього буде неможливий і йому одразу вручать повістку про виклик до військкомату.

6 травня приблизно о 12.00 годині підозрюваний Н. зустрівся із громадянином С. на площі Героїв Майдану в Кропивницькому. Там чоловік і передав підозрюваному 7000 доларів США за розв'язання питання про отримання висновку військово-лікарської комісії про непридатність до проходження військової служби.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не доведуть в суді.

 

Поширюйте

Коментуйте