Суспільство

Прозорі закупівлі Кіровоградщини: від ремонту лікарні до пакету БМВ

. 1825

Війна триває. Люди пристосовуються. Попри воєнний стан активні бойові дії, що тривають на сході та півдні нашої країни, органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи та організації продовжують функціонувати. Хтось забезпечує чистоту на вулицях вільних міст та відносно «спокійних» міст, хтось лікує, транспортує, виробляє чи лагодить інфраструктуру. Для всього цього потрібні деталі/матеріали та виконавці, яких, як і до війни, бюджетники шукають через систему Prozorro.

zakupivli

Цьогоріч за квітень та перші дев’ять днів травня на Кіровоградщині оголосили 5836 тендерів очікуваною вартістю 209,32 мільйона гривень. Вже завершено 5693 закупівлі за якими підписано контрактів на 143,54 мільйона.

Найдорожчим замовленням цього періоду стало коригування реконструкції приймального відділення «Кіровоградської обласної лікарні» на яку планують витратити 13,91 мільйона гривень. Відповідне замовлення департамент капбудівництва Кіровоградської ОДА віддав за переговорною процедурою, оскільки два попередні рази торги не відбулись. Виконуватиме роботи прописане у Кропивницькому ТОВ «РБК Інтерресурси» киянина Олександра Бритвіна. 

Ще майже на 5 мільйонів закупилась і сама лікарня. Замовила п’ять апаратів штучної вентиляції легень високого класу VELА, з автоматичними зволожувачами, багаторазовими контурами пацієнта та наборами масок. Вартість кожного апарата – 967 мільйонів гривень. 

А от постачальник досить цікавий – двадцятирічна Діана Душацька з Житомирщини, що зареєструвалась як ФОП у липні минулого року. Досвіду участі у публічних закупівлях у підприємиці теж небагато. Загалом 3 тендери і 2 контракти. З уже згаданою обласною лікарнею та з ДСНС у грудні 2021-го. 

Не обійшлось звісно й без курйозів. Так відділ освіти Олександрівської селищної ради придбавши «пакет БМВ» за 2 гривні. Звісно це були не торги, а звичайний звіт. Однак потребу такого «локального» замовлення важко пояснити. 

Та найбільше відзначився Новоархангельський заклад загальної середньої освіти, який не здогадався групувати свої дрібні закупівлі у партії та продовжує звітувати про кожну дрібницю. Для прикладу маємо звіт освітян про придбання 72 грамів солі на 82 копійки, 150 та 232 грамів манки на 3,75 грн та 4,87 грн відповідно. Знайшлось тут місце і 70 грамам чаю за 15 гривень та 7-ми яйцям за які заплатили 28 гривень. Загалом же квітень та перші 9 днів травня заклад освіти завантажив до Prozorro 152 звіти про придбання товарів на суму 59,32 тисячі гривень. 

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама