Суспільство

Депутатство в умовах війни: як працюють мажоритарники з Кіровоградщини

. 1425

У Верховній Раді Кіровоградську область представляють п’ять народних депутатів. В умовах воєнного стану в країні вони працюють переважно у двох напрямках: законотворчості та організації гуманітарної допомоги.

60c87fce5f0bf713841292

Громадянська мережа ОПОРА дослідила діяльність п’яти нардепів: Олександра Дануци, Ігоря Мурдія і Юрія Кузбита з фракції «Слуга народу», позафракційного Олеся Довгого та Олега Воронька, який обраний в окрузі №103 від «Слуги народу», а з 1 лютого нинішнього року є позафракційним.

Законодавча діяльність

24 лютого 2022 року відбулося голосування щодо затвердження указу Президента про введення воєнного стану в Україні. Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Олесь Довгий та Олег Воронько підтримали це рішення, а Юрій Кузбит не голосував за нього. Натомість у соцмережах Кузбит розмістив ролик із зверненням Володимира Зеленського про введення воєнного стану в Україні.

Серед народних обранців із Кіровоградщини найактивніше подавав законопроєкти Олександр Дануца. За період дії воєнного стану він долучився до розробки 19 законопроєктів, зокрема про дистанційні засідання парламенту (7129), встановлення винагород за добровільно передану військовим бойову техніку держави-агресора (7229), забезпечення участі цивільних осіб у захисті України (7116).

Юрій Кузбит став спіавтором шести законопроектів, з яких більшість стосувалися змін до державного бюджету. Також депутат долучився до написання постанови про визнання дій росії геноцидом (7276) тощо.

Олег Воронько долучився до трьох законопроектів, серед яких внесення змін до Податкового кодексу під час дій воєнного стану (7137-д) та постанови про визнання дій росії геноцидом (7276).

Співавторами лише одного закопроекту стали Ігор Мурдій та Олесь Довгий. Перший долучився до ініціативи щодо дистанційних засідань парламенту, а другий запропонував обмежити обіг лікарських засобів, виготовлених у росії та білорусі (7313).

Координація у сфері гуманітарної допомоги

Іншим важливим напрямком діяльності нардепів стала координація надання населенню гуманітарної допомоги. Наприклад, Олесь Довгий у соцмережах активно повідомляє про допомогу військовим, переселенцям, медикам, а також про створення споруд для захисту пам’яток Києва. Політик написав, що у лютому-квітні за його сприяння Збройним Силам України передали позашляховик, ліки й аптечки, а  родинам вимушених переселенців подарували понад 2000 портфелів. Олесь Довгий разом із однодумцями відправляли гуманітарні вантажі в Запоріжжя, Харків та Чернігів.

Народний депутат Олександр Дануца придбав холодильник для громадської організації і метал для протитанкових їжаків, а також сприяв доставці вантажу й закупівлі квадрокоптера. Також політик написав у Facebook про купівлю кількох автомобілів для військових.

У квітні Олександр Дануца анонсував у соцмережах, що готовий безкоштовно надати власний недобудований будинок для переселенців. Нардеп запропонував проживання кільком родинам, що зроблять ремонт. Згодом Олександр Дануца оприлюднив фото трьох сімей із Харкова, які проживатимуть у будинку після завершення ремонтних робіт.

Ігор Мурдій також долучався до координації гуманітарної допомоги. У соцмережах він зазначив, що серед вантажів, які він зустрічав і про які домовлявся, – різноманітні продукти харчування, багато дитячої їжі, засоби особистої гігієни, одяг, взуття тощо.

Знайти інформацію про гуманітарні ініціативи обраного від 101 виборчого округу Юрія Кузбита та нардепа від округу №103 Олега Воронька фахівцям ОПОРИ не вдалося. Політики не писали про надання гуманітарної допомоги у соцмережі.

Раніше «Гречка» публікувала дослідження про роботу мажоритарників від Кіровоградщини за 2021 рік.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама