Суспільство

Кропивницькі депутати закликали релігійників відійти від московського патріархату

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2012

Під час сесії сьогодні, 123 травня, депутати Кропивницької міськради звернулися до керівників релігійних організацій московського патріархату міста Кропивницького з вимогою засудити дії настоятеля РПЦ Кіріла та розірвати юридичні зв’язки з російською православною церквою.

cerkva

Текст звернення, ухваленого депутатами, опублікувала міська рада. В ньому нагадують, попри агресію росії проти України, у Кропивницькому продовжує діяти офіційна структура російської православної церкви – Українська православна церква (УПЦ). Навіть в статуті УПЦ вказано, що вона є «самокерована частина Російської православної церкви». Також на офіційному сайті РПЦ Кіровоградська єпархія згадується, як частина РПЦ.

«Ми, як офіційні представники територіальної громади, занепокоєні, що у нашому місті існує група впливу, яка має зв’язки з ворожою РФ. Сьогодні це питання національної безпеки», – йдеться в документі.

В тексті звернення окреслені ряд вимог. Так, митрополита Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа закликали «проявити свою проукраїнську позицію» публічно засудити дії Кіріла та окремих священнослужителів УПЦ в пособництві і благословенні агресора. Від власне керівників релігійних організацій УПЦ у місті вимагають розірвати всі юридичні зв’язки з московським патріархатом, змінити канонічний статус церкви.

 Нагадаємо, що у квітні віряни в Аджамській громаді на загальних зборах проголосували за перехід до Православної церкви України.

Поширюйте

Коментуйте