Електрички Придніпровської залізниці вичерпали свій ресурс на 65 відсотків

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 707

Парк приміських електропоїздів Придніпровської залізниці фізично й морально застарів і потребує термінового оновлення. З наявних 314 електропоїздів 28-річний нормативний термін служби вичерпали 205 одиниць (або 65%). 174 з них (84%) експлуатуються понад півстоліття - це електросекції серій ЕР1 і ЕР2, побудовані ще в 50-60 роках XX століття у Латвійській РСР на Ризькому заводі.
Придніпровські залізничники, звісна річ, розуміють соціальну значущість приміських залізничних перевезень. Тому щодень докладають максимум зусиль і коштів, аби утримувати приміський рухомий склад у справному стані, надавати пасажирам якісні послуги, повною мірою забезпечувати попит на залізничні перевезення у приміському сполученні.

Тільки у 2013 році на заходи з проведення систематичного контролю стану основних несучих конструкцій електропоїздів, які експлуатуються понад нормативного терміну служби, Придніпровська залізниця виділила 278,3 тис. гривень.

Однак через неможливість подальшої безпечної експлуатації цьогоріч довелося виключити з інвентарного парку два електропоїзди у складі 18 вагонів. Нових надходжень рухомого складу в поточному році, на превеликий жаль, не було. Істотно ускладнює ситуацію з оновленням приміського рухомого складу та утриманням його в належному стані і стабільно низький в цьому сегменті пасажирських перевезень рівень покриття витрат доходами (за підсумками 2012 року він склав всього 17%), а також постійна заборгованість перед залізницею за перевезення пасажирів пільгових категорій.

Кіровоградщина межує з двома регіонами, які переважно обслуговуються Придніпровською залізницею: Миколаївською та Дніпропетровською областями. Хвалитися тим, ніби їх мешканці, потрапивши до Кіровградської області, почуваються в наших обшарпаних електричках, наче в австрійських чи японських потягах, було б явним перебільшенням. Та все ж бували й гірші часи. Приміром, у 90-х роках, коли приміські поїзди пересувалися Кіровоградщиною із суціль «стоячими місцями». Бо сидіння з вагонів під час їхнього перебування у «відстійниках» нещасний люд масово крав. На щастя, з приходом до влади на українському транспорті Георгія Кирпи цей безлад швидко зник.

Чи є нині у кадровому резерві «Укрзалізниці» людина, порівнювана до Георгія Миколайовича?..
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити