Суспільство

Подяка від азовців, саундтрек війни і поїзд «Стефанія» – як привітали Kalush Orchestra з перемогою

. 1687

Пісня гурту Kalush Orchestra «Стефанія», яка перемогла на цьогорічному Євробаченні, в Україні стала присвятою всім матерям у війні. На честь пісні називають поїзди, захисники роблять відео, а сам гурт презентував кліп з кадрами з Гостомелю, Бучі та інших міст України.

 Stef

Цьогоріч на Євробаченні Україну представляв гурт Kalush Orchestra, який виконав пісню, присвячену матері лідера гурту – Стефанії Псюк, яка живе в Калуші.

Під час виступу на Євробаченні українські музиканти закликали весь світ допомогти Маріуполю, врятувати бійців з «Азовсталі». Полк «Азов» подякував гурту за підтримку.

 Служба безпеки України подякувала українському гурту за перемогу у пісенному конкурсі, нагадування світу про Маріуполь і опублікувало мілітарне відео.

«Ця пісня присвячувалася матері, а стала саундтреком війни. Тому що кожна мати, проводжаючи сина, молиться за його життя. А кожен український захисник, вирушаючи в бій, хоче повернутися додому і почути рідне слово», – прокоментували в СБУ.

«Укрзалізниця» заявила, що назвала поїзд на честь Стефанії Псюк. Так, поїзд №43 Київ – Івано-Франківськ офіційно стане «Стефанія Експресом», а вокзали Києва, Калуша та Франківська вітатимуть цей поїзд піснею «Стефанія».

Сам Kalush Orchestra 15 травня презентував кліп на переможну пісню. Відео знято в Бучі, Ірпіні та Гостомелі та висвітлює жінок в умовах воєнних дій. Як зазначають музиканти в описі до кліпу, в самій пісні немає слів про війну, адже вона була написана ще до повномасштабного вторгнення. Проте багато хто почав асоціювати пісню з матінкою Україною.

«Суспільство почало називати її гімном нашої війни. Але якщо Стефанія тепер є гімном нашої війни, я хотів би, щоб вона стала гімном нашої перемоги», – прокоментував соліст Олег Псюк.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама