Суспільство

Дослідники продовжують вивчати випадки комуністичних репресій на Кіровоградщині

 Автор: Валерія Жовтун. 1104

Регіональна комісія з реабілітації жертв комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років продовжує досліджувати комуністичні злочини на Кіровоградщині й працює над встановленням законного статусу репресованих і нині.

Про це сьогодні, 16 травня, повідомив директор центру наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань обласної ради, секретар комісії Борис Шевченко.

Крім пошуку інформації про репресованих в архівних документах, фахівці вносять відомості до історико-меморіального видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область». Наразі готують вже восьмий том.

«Комісія приймає заяви від жителів Кіровоградщини щодо реабілітації їхніх родичів, досліджує вказані факти в архівних документах і готує обґрунтовані пропозиції. За минулий рік ми скерували два десятки заяв до Національної комісії про визнання потерпілими внаслідок репресій радянською владою», – каже Борис Шевченко.

Він додав, що одне з головних завдань – це пам’ять про жертв тоталітарного режиму, який продовжує існувати вже в теперішній росії.

«Обов’язок сучасного покоління українців – пам’ятати жертв радянської влади, тим більше, що теперішня росія, яка розпочала війну проти нашої держави, відкрито декларує свою спорідненість із радянським режимом. І, як ми бачили, зокрема, у Бучі та Ірпені, з найгіршими його проявами», – зауважив директор центру.

15 травня у Кропивницькому влада спільно з громадськістю вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

 

 

Поширюйте

Коментуйте