Суспільство

На Кіровоградщині створять етнокнигу про традиційну вишивку регіону

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2252

Етнолабораторія «Баба Єлька» разом з майстринею Анною Барановою (майстерня «Вільна птаха горобчик») оголосили про спільний проєкт, спрямований на фіксування технік вишивки, притаманних власне Кіровоградщині.

vushuvanka baba Telka

В рамках проєкту буде видана книга про вишиванки Кіровоградщини. Анна Баранова пояснила, що у видання увійде лише той одяг, який власне вишитий на території Кіровоградщини, а не лише знайдений тут.

«Тобто якщо в колекції етнолабораторії є сорочка, яка знайдена тут, але вишита на Полтавщині – то я її не братиму до книги. Є багато досліджень щодо вишивки в різних областях країни, а наша поки залишається білою плямою – то ми це хочемо виправити», – сказала вона.

Планується, що у книзі будуть і фотографії вишитих сорочок, й історії про них, а також доступні схеми і техніки вишивки. Тобто це стане своєрідним робочим альбомом, який дозволить не лише побачити цю частинку культури, притаманної Кіровоградщині, а й відтворити її.«Планую викладати навіть викройки, щоб можна було зробити репліки, максимально наближені до автентичних», – додала Анна.

За основу візьмуть вишитий одяг, зібраний волонтерами етнолабораторії «Баба Єлька» під час експедицій по Кіровоградській області.

«Гречка» нагадує цікаві факти про вишиванку з Кіровоградщини.

Поширюйте

Коментуйте